Справжній прорив! 25-річну жінку з діабетом 1 типу вперше у світі вилікували за допомогою стовбурових клітин

Жителька Китаю з міста Тяньцзінь стала першою у світі пацієнткою, якій вдалося подолати діабет 1-го типу завдяки новій методиці – трансплантації спеціальних клітин, вилучених із власного організму, у верхню частину живота біля підшлункової залози. Організм 25-річної китаянки успішно виробляє власний інсулін уже понад рік, передають Патріоти України

Експериментальне лікування застосували вчені з Нанькайського й Пекінського університетів. Результати досліджень опубліковані в журналі Cell.

Медики повідомили, що безпосередньо трансплантація, проведена у червні 2023 року, зайняла менше, ніж півгодини. "Тепер я можу їсти цукор!" – сказала мешканка КНР у розмові з Nature. Вона забажала залишитися анонімною.

Спочатку в пацієнтки відібрали матеріал і перепрограмували персоналізовані стовбурові клітини. Їх використали для вирощування острівцевих клітин – це клітини, які виробляють гормон інсулін, що допомагає контролювати рівень цукру в крові. Переважно вони знаходяться в підшлунковій залозі.

Далі вченим треба було пересадити нові "острівці". Їх трансплантували у верхню частину живота пацієнтки під черевною порожниною біля підшлункової залози.

Раніше подібні операції вже проводилися – проте клітини підсаджували до печінки. Їх було складніше спостерігати за допомогою неінвазивних методів, таких як МРТ, що ускладнювало видалення цих скупчень клітин при негативній реакції організму, коли імунна система пацієнта відторгала й атакувала трансплантат.

Новий метод трансплантації дозволив дослідникам порівняно легко відслідковувати розвиток "острівців" за допомогою МРТ.

Учені додали, що пацієнтка перед операцією вже приймала імунодепресанти для лікування захворювання печінки. Тому залишається незрозумілим, який шанс відторгнення аналогічних острівців, отриманих із власних клітин, в інших людей

"У пацієнтки спостерігалася стійка незалежність від інсуліну, починаючи з 75 дня після трансплантації", – написала група вчених із Нанькайського й Пекінського університетів.

"Якщо це можна застосувати до інших пацієнтів, це буде чудово", – заявив журналістам дослідник діабету Дайсуке Ябе з Кіотського університету в Японії.

Ендокринолог доктор Джей Скайлер з Університету Маямі, який спеціалізується на діабеті 1 типу, зазначив: він хотів би перевірити, чи продовжить ця 25-річна пацієнтка виробляти інсулін принаймні протягом п'яти років, перш ніж вважати її випадок справді "вилікуваним".

Також експерти вказали, що зараз масштабувати цю технологію складно через приголомшливо високу ціну лікування.

Яка ідеальна різниця у віці партнерів для побудови довготривалих стосунків? Вчені розкрили секрет

вівторок, 1 жовтень 2024, 13:05

Яка "ідеальна" різниця у віці для чоловіків та жінок, яка є "прийнятною", з якою різницею у віці партнери почуваються щасливими, передають Патріоти України. Стосунки з великою різницю у віці аж ніяк не є новим явищем, але багато хто в сучасному суспіл...

Можете зіпсувати техніку і одяг! Ось які речі категорично не можна класти до пральної машини

вівторок, 1 жовтень 2024, 12:00

Є певні речі, які в жодному разі не можна прати в пральній машині. Запам'ятайте чотири з них, щоб не довелося викликати майстра, передають Патріоти України. Одна з найбільш поширених помилок багатьох українців — це намагатися випрати в пральній машині ...