Точність дивує! Дослідники навчилися передбачати розлучення пари з точністю 94% за однією помилкою

Люди завжди прагнуть створити щасливий шлюб, який триватиме до кінця їхнього життя. Але на практиці близько 40% перших шлюбів закінчуються розлученням, передають Патріоти України.

Щоб знайти ключ до тривалих стосунків, Джон Готман, доктор філософії, дослідник стосунків і шлюбу та терапевт, разом із своєю дружиною, психологом Джулі Готман, доктором філософії, заснував Інститут Готтмана (The Gottman Institute). Інститут надає дані про ймовірність розлучення та поради щодо успішного шлюбу.

Після десятиліть досліджень і спостережень за тисячами пар дослідницький відділ інституту виявив найпоширеніші пастки у стосунках, які призводять до розлучення. Готмани навчилися передбачати розлучення з точністю 94%. Для цього їм довелося вивчити поведінку понад 40 000 сімейних пар протягом багатьох років.

Чи не головною запорукою тривалого шлюбу автори дослідження називають здатність пари "повернутися" одне до одного. Під цим терміном Готмани розуміють готовність проявляти турботу у найменших жестах, а також бажання звертатися до партнера з проханнями чи пропозиціями.

Згідно з даними The Gottman Institute, щасливі пари звертаються до свого партнера в 20 разів частіше, ніж пари, яким загрожує розлучення. При цьому дослідники дійшли висновку, що ігнорування звернення від партнера шкодить шлюбу значно сильніше, ніж відхилення пропозиції. Також дослідники виділяють чотири типи поведінки, які руйнують шлюб: критика, презирство, оборона та емоційне відгородження від партнера.

А ви це знали? Заряджання смартфона можна прискорити натисканням лише однієї кнопки

четвер, 9 травень 2024, 18:45

Наразі багато людей користуються смартфонами, але зазвичай ігнорують сім правил правильної зарядки гаджета. Втім, бувають випадки, коли телефон потрібно дуже швидко зарядити. Виявляється, достатньо натиснути на смартфоні одну кнопку, щоб зарядка відбув...

Дізнайтеся свій душевний стан - тест у картинці

четвер, 9 травень 2024, 18:12

Душевний стан людини не визначається його настроєм або характером. Цей показник залежить від наявності негативних емоцій і переживань, а також від того, як людина на них реагує. Часто ми настільки глибоко ховаємо почуття, що самі насилу можемо оцінити ...