Досвідчені городники назвали п'ять поширених помилок, які припускаються дачниками при вирощуванні помідорів, одна з яких стосується пасинкування - видалення бічних пагонів, передають Патріоти України.
Як стверджують автори ресурсу «Моя дача», городникам-початківцям потрібно пам'ятати, що на вирощування пасинків томат витрачає ті соки та сили, які міг би пустити на збільшення кількості плодів. Тож їх треба не шкодувати, а видаляти. Якщо на кущі залишити багато бічних пагонів, то томати також довше дозріватимуть.
Друга помилка — рослини висаджені на грядці щільно. Кущ повинен добре провітрюватися і прогріватися сонцем з усіх боків. Від тісного сусідства не лише витягуються міжвузля, а й рослини схильні до захворювань різними гнилями.
Третя помилка — надлишковий чи недостатній полив. Від нестачі вологи рослина в'яне, зав'язі та бутони опадають, вже дозрілі плоди розтріскуються. Але й заливати рослину не потрібно — інакше вона підхопить грибкові захворювання. Стандартна норма — приблизно 5 літрів води, поливати слід обов'язково регулярно — вранці або ввечері. Залежно від погоди рослини поливають по два-три рази на тиждень. Про те, що томатам не вистачає вологи, можуть свідчити потемніле, а потім і зів'яле листя. При поливі вода не повинна потрапляти на листя та стовбур томату — рослини можуть отримати опіки. Воду потрібно лити під корінь або у борозенку, яку можна провести вздовж грядки. Місце поливу рекомендують злегка присипати землею, щоб волога не випарувалася, а дійшла до кореня томату.
Четверта помилка — розсада, що переросла. Вона витрачає багато часу та сил на вкорінення та адаптацію, а могла б пустити ці сили на те, щоби підвищити врожайність томатів. Для кожної кліматичної зони існують свої терміни висадки, їх потрібно дотримуватися.
П'ята помилка — помідорам не допомагають самозапилитися. Краще запилення — більше плодів. Для цього в суху сонячну погоду потрібно легко струснути кущ, щоб пилок з тичинок потрапляв на маточку. Або ж потрясти мотузку, до якої прив'язані рослини. Якщо томати вирощують у теплицях, де немає потоку повітря, перед процедурою потрібно знизити його вологість. Адже пилок добре вбирає вологу, стає важким і замість попадання на квітки може просто обсипатися на землю.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...