"З усіх різновидів джемів, конфітюрів, компотів (не тих, що залиті водою, а традиційних французьких) і варення, у моїх фаворитах — біла черешня і слива угорка. Це в чистому вигляді, без додатків. А ось поєднання смаків відкриває зовсім інші можливості. Наприклад, полуничне варення — це дуже смачно. Але нудно. Тому я варю його з ревенем. Тим паче, що сезон у них дуже близький — травень-червень", - ділиться досвідом шеф-кухар Андрій Величко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Давайте по порядку.
Складові:
Полуниця — 1 кг
Ревінь — 500 г
Імбир — 50−100 г
Перець чилі — 1−2 шт
Цукор — 1 кг
Обрати полуницю. Кажу відразу — не потрібна найбільша і найгарніша. Радше навпаки. Полуниця дрібна, ароматна, темного кольору, дуже стигла і та, яку поливали не надто часто — ідеальна. Важливо, щоб у ній було більше цукру і менше води. Тому не завжди найкрасивіший товар — найкращий.
Вибрати ревінь. Тут складніше — якось ця рослина дещо загубилася, і тільки в останні роки фермери знову взялися її масово вирощувати. Зараз сезон, і ревінь можна купити в магазині, або замовити у фермерів під Києвом доставку.
Чилі, імбир і цукор — тут все просто. Імбир можна використовувати сухий.
У чому варити? Та у чому завгодно. Чим товщі стінки і дно посуду, тим краще. Хтось варить у мідному тазі, хтось у чавунному казані, хтось у сотейнику з нержавної сталі. Справа смаку.
Полуницю перебрати, видалити листя і плодоніжки. Якщо трохи пом’ята або переспіла, не проблема. Так навіть смачніше. Засипати полуницю другою половиною цукру.
І полуницю, і ревінь залишити на півдня. Нехай спокійно просочаться цукром, пустять сік.
За кількістю. Базове співвідношення для нормального варення — це 1:1 ягода з цукром. Але ягоди бувають різні — і за солодкістю, і за щільністю. Я віддаю перевагу не надто солодкому варенню, радше навіть кисло-солодкому, іноді з пряними смаками. Ось поєднання полуниця-ревінь-імбир саме таке.
У сотейник засипаємо ревінь із усім сиропом, який у ньому утворився. На мінімальному вогні доводимо до кипіння, варимо 10 хвилин до бульбашкового кипіння. Знімаємо піну.
Після цього повільно охолоджуємо. Коли варення повністю охололо, додаємо полуницю й імбир з чилі та повторюємо процедуру. Взагалі, не потрібно поспішати у цьому рецепті. Чим повільніше відбувається процес, тим цілішими залишаються ягоди та прозорішим сироп. Закипіло, прокипіло, охолоджуємо.
Коли охололо повністю — повторюємо процедуру втретє. До цього моменту частина ревеню втратить форму, деякі шматочки розпадуться. Все окей, це нормально. Але полуниця залишиться цілою.
Загалом варення кипіло приблизно 30−40 хвилин. Якщо полуниця дрібна і щільна, то можна варити годину і більше, але тоді ревінь розпадеться повністю.
Як зберігати? Можна закатати в стерилізовані банки. Можна скласти у пластикові коробочки і кілька місяців зберігати в холодильнику.
За сполученням. Імбир-чилі. Пряний і пекучий. Ваніль. Візьміть один натуральний біб. Ароматно і дуже ніжно, але цукру можна трохи більше, на 20%.
Кардамон. Теж цікаве поєднання.
Як їсти? Ідеально — тост із білого хліба з вершковим маслом і варенням. Або сирники з таким варенням. Або просто на сніданок зі сметаною і домашнім зернистим сиром. Готуйте з любов’ю, і точно буде смачно!"
Від 1 травня в Україні майже весь автомобільний бензин (окрім А-98 та палива для ЗСУ) має містити щонайменше 5% біоетанолу. Про це повідомило видання the page, передають Патріоти України. Біоетанол — це спирт, отриманий із біомаси. Його октанове число ...
Садіння картоплі — важливий етап для кожного городника, адже від вибору правильного часу та дати залежить урожайність, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. 2025 року Великдень святкуватиметься 20 квітня, і багато хто замислюється, чи варто с...