"З усіх різновидів джемів, конфітюрів, компотів (не тих, що залиті водою, а традиційних французьких) і варення, у моїх фаворитах — біла черешня і слива угорка. Це в чистому вигляді, без додатків. А ось поєднання смаків відкриває зовсім інші можливості. Наприклад, полуничне варення — це дуже смачно. Але нудно. Тому я варю його з ревенем. Тим паче, що сезон у них дуже близький — травень-червень", - ділиться досвідом шеф-кухар Андрій Величко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Давайте по порядку.
Складові:
Полуниця — 1 кг
Ревінь — 500 г
Імбир — 50−100 г
Перець чилі — 1−2 шт
Цукор — 1 кг
Обрати полуницю. Кажу відразу — не потрібна найбільша і найгарніша. Радше навпаки. Полуниця дрібна, ароматна, темного кольору, дуже стигла і та, яку поливали не надто часто — ідеальна. Важливо, щоб у ній було більше цукру і менше води. Тому не завжди найкрасивіший товар — найкращий.
Вибрати ревінь. Тут складніше — якось ця рослина дещо загубилася, і тільки в останні роки фермери знову взялися її масово вирощувати. Зараз сезон, і ревінь можна купити в магазині, або замовити у фермерів під Києвом доставку.
Чилі, імбир і цукор — тут все просто. Імбир можна використовувати сухий.
У чому варити? Та у чому завгодно. Чим товщі стінки і дно посуду, тим краще. Хтось варить у мідному тазі, хтось у чавунному казані, хтось у сотейнику з нержавної сталі. Справа смаку.
Полуницю перебрати, видалити листя і плодоніжки. Якщо трохи пом’ята або переспіла, не проблема. Так навіть смачніше. Засипати полуницю другою половиною цукру.
І полуницю, і ревінь залишити на півдня. Нехай спокійно просочаться цукром, пустять сік.
За кількістю. Базове співвідношення для нормального варення — це 1:1 ягода з цукром. Але ягоди бувають різні — і за солодкістю, і за щільністю. Я віддаю перевагу не надто солодкому варенню, радше навіть кисло-солодкому, іноді з пряними смаками. Ось поєднання полуниця-ревінь-імбир саме таке.
У сотейник засипаємо ревінь із усім сиропом, який у ньому утворився. На мінімальному вогні доводимо до кипіння, варимо 10 хвилин до бульбашкового кипіння. Знімаємо піну.
Після цього повільно охолоджуємо. Коли варення повністю охололо, додаємо полуницю й імбир з чилі та повторюємо процедуру. Взагалі, не потрібно поспішати у цьому рецепті. Чим повільніше відбувається процес, тим цілішими залишаються ягоди та прозорішим сироп. Закипіло, прокипіло, охолоджуємо.
Коли охололо повністю — повторюємо процедуру втретє. До цього моменту частина ревеню втратить форму, деякі шматочки розпадуться. Все окей, це нормально. Але полуниця залишиться цілою.
Загалом варення кипіло приблизно 30−40 хвилин. Якщо полуниця дрібна і щільна, то можна варити годину і більше, але тоді ревінь розпадеться повністю.
Як зберігати? Можна закатати в стерилізовані банки. Можна скласти у пластикові коробочки і кілька місяців зберігати в холодильнику.
За сполученням. Імбир-чилі. Пряний і пекучий. Ваніль. Візьміть один натуральний біб. Ароматно і дуже ніжно, але цукру можна трохи більше, на 20%.
Кардамон. Теж цікаве поєднання.
Як їсти? Ідеально — тост із білого хліба з вершковим маслом і варенням. Або сирники з таким варенням. Або просто на сніданок зі сметаною і домашнім зернистим сиром. Готуйте з любов’ю, і точно буде смачно!"
Не всі дрова однаково придатні для використання в різних типах опалювального обладнання, передають Патріоти України. Кожна порода дерева відрізняється характерною щільністю структури, тому не всі дрова однаково придатні для опалення. Які дрова найкраще...
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...