Це може здивувати! ТОП-10 найбільших міфів про алкоголь

Алкогольні міфи та стереотипи оточують нас повсякчас, але не всі з них відповідають дійсності. Від уявлень про те, що змішування напоїв обов’язково призведе до похмілля, до тверджень про те, що червоне вино є необхідним для здоров’я – ці переконання часто безпідставні, передають Патріоти України.

Видання eatthis.com вирішило розібратися, які з них справжні, а які – лише міфи. Дізнайтеся правду про алкоголь та його вплив на ваше тіло.

Пиво перед міцним алкоголем викликає нудоту

Ця популярна думка, що змішування напоїв викликає нудоту, є лише міфом. Хоча є ймовірність, що після кількох пляшок текіли о 2 годині ночі вам дійсно стане погано, порядок вживання напоїв на це не впливає. "Уявлення, що змішування алкоголю робить вас п’янішими, виникає через те, що ми часто п’ємо більше, коли змінюємо напої. Але наукових доказів, що це робить нас п’янішими, немає", – пояснює Джеймі Бахарах, експерт з медичної акупунктури.

Алкоголь – ідеальний нічний напій

Незважаючи на те, що алкоголь може допомогти вам швидше заснути, він насправді заважає глибокому сну. Вживання алкоголю на ніч не покращить ваш відпочинок! "Алкоголь порушує фазу глибокого сну. Тому на наступний день ви можете не тільки відчувати похмілля, але й не виспатися", – зауважує Аманда Костро Міллер, дієтолог.

Жінки не можуть пити стільки, скільки чоловіки

Цей міф має частку правди: хоча чоловіки і жінки по-різному переробляють алкоголь, це не лише через різницю в розмірах тіла. "У жінок менше ферменту, який переробляє алкоголь. Це, в поєднанні з меншим відсотком води в тілі, спричиняє сильніший ефект алкоголю на жінок, навіть якщо вони випили менше", – пояснює Мелісса Морріс, експерт з фітнесу.

Якщо ви не п’єте впродовж тижня, можна пити більше на вихідних

Те, що ви не пили впродовж тижня, не означає, що ваш організм зможе з радістю прийняти алкоголь у вихідні. Помірне споживання – це один напій на день для жінок і два - для чоловіків, і ці рекомендації залишаються постійними, навіть якщо ви не пили протягом тижня.

Червоне вино містить антиоксиданти, тож корисне для здоров'я

Хоча червоне вино і містить антиоксиданти, це не єдина причина для того, щоб його вживати. Ці ж антиоксиданти присутні в багатьох інших червоних і фіолетових продуктах. "Червоне вино може бути частиною здорового раціону, але якщо ви не п’єте, це не означає, що вам треба почати через його корисні властивості", – пояснює Міллер.

Більше їжі допоможе уникнути похмілля

Деякі вважають, що їжа, зокрема вуглеводи, запобігає похміллю. Але Ліза Річардс, дієтолог, попереджає, що це може бути навіть небезпечно. "Вживання макаронів перед сном у стані сп’яніння може збільшити ймовірність блювання", – каже вона. Водночас деякі продукти, як жири, можуть допомогти, якщо їсти їх до вживання алкоголю.

Ви можете "вивести" алкоголь

Потовиділення і фізичні вправи не допоможуть вивести алкоголь з організму швидше. Спорт або сауна під час похмілля лише створюють додатковий стрес для тіла, яке вже ослаблене. "Занепокоєння, зневоднення та недосипання – це основні фактори похмілля", – пояснює доктор Педрам Кордростамі.

Випивши ще один коктейль, ви почуватиметесь краще

Хоча часто рекомендують "відстрочити" похмілля за допомогою алкоголю, це насправді лише погіршує ситуацію, оскільки ще більше зневоднює організм. "Вживання алкоголю вранці лише відтягне похмілля, але не вилікує його", – стверджує Річардс.

Похмілля – це лише в голові

Незважаючи на те, що ви можете відчувати тривогу або занепокоєння після великого вживання алкоголю, це фізіологічний процес. Це пов’язано з коливаннями рівня дофаміну в організмі.

Кава допоможе вам швидше протверезіти

Кофеїн не може прискорити процес виведення алкоголю з організму. Насправді, кава лише зневоднює вас більше, що погіршує стан.

"Алкоголь метаболізується в печінці за допомогою спеціальних ферментів, а кофеїн не впливає на цей процес", – пояснює Кордростамі.

Замість того, щоб пити каву, краще пийте воду і дайте організму час на відновлення.

Народні прикмети на 11 лютого. Чого українки спрадавна уникали робити цього несприятливого дня

вівторок, 11 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 11 лютого вшановує пам'ять єпископа Власія Севастійського і праведну Феодору, царицю Грецьку. . Народне свято лютого відоме під назвою Власів день. У давні часи вважалося, що в цей період настають сильні морози, але триватиму...

Дачникам на замітку! Як дезінфікувати ґрунт, у який сіють розсаду

вівторок, 11 лютий 2025, 5:40

Підготовка ґрунту та правильний посів насіння є ключовими етапами для отримання здорової та міцної розсади. Важливо попередньо знезаразити ґрунт, щоб запобігти розвитку хвороботворних мікроорганізмів, які можуть зашкодити молодим рослинам, передають Па...