Часто люди готують більше їжі, ніж можуть з'їсти за один раз. Тому рештки обов'язково ставлять у холодильник "на завтра". Але ось у Європі так не роблять. Особливо, коли мова йде про два продукти. І ось чому.
Звичайно, у тому, щоб розігрівати страви і їсти їх наступного дня, нічого страшного немає. Але варто пам'ятати про два продукти, з якими так робити в жодному разі не можна.
Згідно з даними Агентства харчових стандартів Великої Британії в сирому рисі містяться спори великої кількості бактерій, які є небезпечними для здоров'я людини. Під час варіння продукту більшість з них гине, але все ж є такі, що примудряються вижити. Зокрема, бактерії виду Bacillus cereus. Вони потрапляють в рис з ґрунту. В рисі, який не доїли і залишили "на завтра" ці спори оживають і починають активно розмножуватися.
Тому вчорашній рис може стати причиною сильного отруєння. Симптомами є блювання, біль в животі, діарея.
Процес розмноження бактерій пришвидшується за кімнатної температури. Отже, якщо ви раптом приготували надто багато рису і не змогли його доїсти, краще поставити відразу в холодильник. Так менше шансів отруїтися. Але, все ж, краще готувати такі кількість, щоб з'їсти за один раз.
Вчені стверджують, що свічі очищені і нарізані овочі не можна зберігати понад 12 годин за температури вище 4 градусів. Тобто, навіть холодильник для зберігання не підійде. Тому краще готувати такі кількість салату, щоб його можна було відразу з'їсти.
Проблема у тому, що в овочах, особливо у покупних, містяться нітрати, які рослини вбирають з ґрунту, якщо у нього вносять багато добрив. Нітрати не завдають організму великої шкоди, але за тривалого зберігання вони перетворюються на нітрити, які, потрапивши в організм, можуть викликати кисневе голодування, підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань та спричинити проблеми із шлунково-кишковим трактом.
Особливий пункт — салати з майонезом. Їх не можна зберігати довше однієї доби за температури від 2 до 4 градусів. Тим більше, не можна залишати їх за кімнатної температури.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...