Чим обробити картоплю в цей час від шкідників та хвороб - в матеріалі ТСН.u
Після того, як сходи картоплі досягнуть 15 - 20 сантиметрів висоти, зазвичай проводиться перше підгортання картоплі.
Ранні сорти картоплі, які підгортати будуть вже в червні, не обробляють інсектицидами, тому що на момент збирання врожаю шкідливі речовини будуть у картоплі. Багато дачників, щоб уберегтися від шкідників та хвороб вдаються до народних засобів, розповідаємо які засоби використовують.
Фітофтороз - це ураження листя, стебел, ягід та бульби картоплі. Хвороба інтенсивно розвивається на початку цвітіння. Спочатку з’являються невеликі бурі плями, листя в’яне, чорніє, засихає, під дощем гниє. На нижній поверхні листка навколо плям у вологу погоду або при росі спостерігають білуватий павутиновий наліт. Попелиця - зелені крихітні глянцеві шкідники розміром до 3 мм оселяються на внутрішньому боці листя рослини, залишаючи на ньому характерний липкий шар.
Личинку жука-ковалика (лускуна) дротяника можна відрізнити від усіх інших личинок за жорстким, як дріт, тілом із лискучими покривами. Картопляний дротяник знищує картоплю нарівні з колорадським жуком. Але якщо колорадського жука можна легко виявити, то дротяник перебуває під землею, тож виявити та знищити його складніше.
Для боротьби з дротяником потрібно приготувати слабкий розчин мідного купоросу в розрахунку 100 г на відро води та оприскувати ним, щоб не обпалити листя одразу після дощу чи поливу.
Капустянка звичайна є неприємним шкідників саду та городу. В кінці травня вона виходить на поверхню та приносить потомство. Через місяць вже цілком дозрілі особини починають активно копати та поїдати все на своєму шляху. Особливо капустянка полюбляє солодкі корінці молодої картоплі.
Для боротьби з капустянкою використовують різноманітні приманки
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...