Замшеве взуття, особливо світле, вимагає дбайливого поводження і швидко мажеться. Повернути йому первісний зовнішній вигляд найпростіше за допомогою хімчистки, проте це коштує дорого. До того ж здебільшого впоратися із забрудненнями можна в домашніх умовах, передають Патріоти України.
Джейсон Маркк, блогер і засновник компанії, що спеціалізується на засобах для взуття, поділився лайфхаками, як очистити взуття із замші самостійно, не пошкодивши делікатний матеріал.
Як почистити замшеве взуття
Перша порада Маркка - працювати тільки з сухим взуттям. Шнурки із замшевих кросівок або кед необхідно зняти (їх можна випрати окремо в пральній машині). Вологе взуття перед чищенням можна підсушити за допомогою фена, увімкненого на холодний режим.
Почніть чищення з видалення забруднень спеціальною щіткою з м'якою натуральною щетиною для замшевого взуття. Як альтернативу можна використовувати м'яку зубну щітку. Видаляйте бруд легкими бічними рухами, піднімаючи волокна замші.
Далі знадобиться гумка. Можна використовувати спеціальну для замші. За її відсутності підійде і звичайна чиста гумка для олівців. Стирайте нею забруднення, у тому числі на торцях підошви, плавними рухами.
Як видалити плями із замшевого взуття
Для видалення плям знадобиться етиловий спирт або білий оцет. Нанесіть невелику кількість засобу на м'яку тканину з мікрофібри та акуратно втріть у пляму. За потреби повторіть операцію.
Свіжі жирні плями на замшевому взутті Маркк радить посипати тальком або кукурудзяним крохмалем, дати висохнути, а потім видалити тальк або крохмаль серветкою з мікрофібри. Якщо пляма на взутті із замші стійка, можна використовувати перекис водню. Її необхідно наносити дуже акуратно та попередньо протестувати на невеликій ділянці.
Розводи від води на замшевому взутті, за словами фахівця, прибрати також нескладно. Найпростіший варіант: злегка намочіть всю поверхню взуття. Потім вкладіть всередину всмоктувальний папір, щоб усунути надмірну вологість, і м'якою серветкою з мікрофібри нанесіть ще трохи води зверху замшевих кросівок, черевиків або іншого взуття. Дайте їй повністю висохнути в тіні та далеко від джерел тепла і пройдіться по поверхні м'якою тканиною.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...