Восени в багатьох квартирах і будинках починають пітніти вікна. А це загрожує появою плісняви, передають Патріоти України.
Непривабливі чорні плями цвілі не лише мають неестетичний вигляд, але й можуть загрожувати вашому здоров'ю.
Цвіль починає з'являтися тоді, коли в помешканні підвищується рівень вологи. Водночас сприяти її появі можуть різні фактори, зокрема недостатнє опалення приміщення, відсутність вентиляції чи неправильне розташування радіаторів. На вікнах спочатку утворюється конденсат. А повсякденні справи (купання у гарячій ванні, сушіння білизни, приготування їжі) цьому процесу сприяють.
Якщо вікна, що пітніють – постійна проблема у квартирі чи будинку, то рано чи пізно біля вікон з'явиться пліснява. Вона негативно впливає на організм: проблеми з концентрацією уваги, проблеми з диханням, мігрені тощо.
Додатково цвіль може руйнувати структуру стін і стелі, спричиняє появу неприємного запаху. Коли в приміщенні підвищена вологість, в ньому стає холодніше, а це спричиняє збільшенню споживання електроенергії.
Насамперед потрібно боротися з появою конденсату. Спробуйте простий бабусин спосіб, який вам у цьому допоможе. Для його приготування знадобиться всього лише два предмети: звичайна кухонна сіль і миска.
Насипте до глибокої ємності доволі багато солі (краще брати крупну) і поставте її в місці, де збирається найбільше вологи. Сіль вирізняється гігроскопічністю, тобто добре вбирає зайву вологу з повітря. Не забувайте час від часу змінювати її на нову, тому що вона припиняє працювати, коли насичується вологою.
Використану сіль не викидайте, її ви можете подрібнити, висушити в духовці і знову використовувати для поглинання вологи.
Якщо пліснява вже з'явилася, потрібно подумати, чим можна ефективно очистити шви на вікнах від неї. Для цього візьміть білизну, рясно змочіть у засобі ганчірку, протріть усі місця, де з'явилася пліснява. Залиште засіб на 10-15 хвилин, а потім змийте.
Можете приготувати і домашній розчин. Для нього візьміть 1 ст. л. соди, 0,5 ст. л. оцту, 1 склянку води. Все добре перемішайте, вимийте сумішшю вікна, де є пліснява.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...