Новорічна ялинка прикрашає будинок на Новий рік 2023 і Різдво. Коли свята закінчуються, стає актуальним питання: коли прибирати ялинку? Хтось виносить дерево відразу після свят, а у кого-то дерево стоїть в будинку майже до весни, передають Патріоти України.
Існує повір'я, що ялинку слід залишити в домі на Старий Новий рік 14 січня (свято Василя), і тільки після цього її можна виносити. Вважається, що якщо винести вічнозелену красуню з дому до цієї дати, то дерево "забере" з собою позитивну енергетику з дому. Втім, таке переконання є звичайним забобоном і не підкріплене фактами.
Деякі люди залишають ялинку на Водохреще 19 січня, і тільки після цього прибирають. Саме це свято завершує Святки - період зимових церковних свят, який здавна відзначали українці. На Водохрещу зазвичай востаннє запрошують гостей на святкову вечерю, тому в будинку можна залишити ялинку, щоб всі помилувалися деревом.
В цілому штучну ялинку можна прибирати тоді, коли захочеться, адже вона не псується з часом. Під час війни всім українцям не вистачає позитивних емоцій. І поки ялинка радує нас і наших дітей - можна не враховувати дати.
У будинку, де живуть маленькі діти, алергіки або астматики, ялинку бажано прибирати відразу після свят. Дерево і новорічні прикраси накопичують багато пилу.
Жива ялинка зберігає свіжість приблизно 2-3 тижні. У теплій квартирі і біля батареї дерево псується швидше. Як тільки голки починають жовтіти або обсипатися - дерево пора виносити, інакше вся підлога буде в голках.
Живі ялинки часто виносять на смітник, але це не екологічно. Дереву можна дати друге життя, якщо віднести його в пункт прийому ялинок. Такі пункти в більшості міст України працюють до 31 січня 2023 року. Тут дерево утилізують безпечно для природи, а з хвої роблять тріски або мульчу для рослин.
Пральна машина може стати брудною та смердючою через накопичення миючого засобу, пом’якшувача тканини, бруду та бактерій, але є простий спосіб позбутися цього всього. Виявляється, очистити ущільнювач пральної машини насправді дуже просто - і для цього ...
Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...