Учені здійснили дослідження і з’ясували, що саме кофеїн робить із нашим мозком під час сну. Про це пише видання Science Alert, передають Патріоти України.
Дослідники встановили, що кофеїн впливає на повільні коливання електричної активності, які вчені називають дельта-, тета- і альфа-хвилі. Ці хвилі є показниками глибокого, відновлювального сну, але кофеїн робить їх слабшими. Особливо це видно під час фази сну з повільним рухом очей, яку організм використовує для фіксації спогадів і підзарядки когнітивних функцій.
Кофеїн допомагає нам не спати і приділяти увагу завданням, але він мало що робить для запобігання помилок, які можуть призвести до таких інцидентів, як автомобільні аварії.
Він також підвищує енергію, знижує сонливість і може навіть поліпшити настрій, але абсолютно не замінює повноцінний нічний сон. Хоча людям здається, що вони в силах боротися з нестачею сну за допомогою кофеїну, їхня ефективність в задачах більш високого рівня, ймовірно, все ще буде недостатньою. Це одна з причин, чому недосип може бути настільки небезпечним.
Кофеїн, незважаючи на свою популярність і підбадьорливі властивості, може негативно впливати на організм у разі надмірного вживання, нагадують експерти.
Якщо ви давно мріяли приготувати смачну піцу вдома, але не знали, з чого почати, ми готові поділитися з вами секретом ідеального тіста на сухих дріжджах. Цей рецепт ідеально підійде навіть для початківців, а результат вас приємно здивує, передають Патр...
Університет Кембриджа зробив справжній прорив у боротьбі з вічними хімікатами - PFAS, які роками накопичуються в організмі, провокують рак, безпліддя й вроджені вади, передають Патріоти України. Дослідники виявили, що певні кишкові бактерії «витягують»...