Це варто знати! Що не можна робити на цвинтарі і одразу після його відвідування - суворі заборони

цвинтар заборони

В усі часи та в усіх культурах ставлення до цвинтарів у людей було особливим. Місце упокоєння предків вважали також місцем, де залишаються або куди приходять у спеціальні дні їхні душі. І спілкуватись з ними належить відповідним чином, щоби не потурбувати і не накликати на себе їхній гнів, передають Патріоти України.

Вірити у прикмети, пов’язані з кладовищем, чи ні – кожен вирішує для себе особисто. Але враховувати особливе ставлення до цього місця необхідно обов’язково, щоби поводитись відповідно до загальноприйнятих правил.

Уникайте зайвого контакту

Могили та надгробки – спеціальні ритуальні споруди, які люди тісно пов’язують з душами своїх предків. Тому існує чітке табу на контакт із цими предметами. Не варто зайвий раз торкатись їх руками, а тим більше спиратись на них чи сідати. Особливо строгою ця заборона є щодо чужих могил. Надгробки власних предків годиться час від часу приводити до ладу – мити та прибирати. На цей момент табу на торкання знімається.

Заходьте на цвинтар правильно

Вважається, що через головні ворота можна заходити тільки з похоронною процесією. Тому, щоби потрапити на кладовище, потрібно використовувати бічні входи. Руки при цьому варто тримати відкритими, навіть сумку повісити на плече. Душі повинні бачити, що ви прийшли з чистими намірами.

Нічого не піднімайте

Вважається, що все, що лежить на цвинтарі, належить покійникам. Саме тому не можна забирати з могил квіти, солодощі та інші предмети. Так само не можна піднімати те, що упало. В народі переконані: падіння речі означає, що її забажала якась душа. Тому вона має залишитись лежати на землі. Якщо підняти на цвинтарі щось і забрати з собою, ви можете прогнівити померлих і вони нашлють на вас неприємності.

Не хваліться успіхами

Приблизно з тих же міркувань не радиться на цвинтарі хвалитись успіхами. Вважається, що ви можете залишити свою удачу біля могил. Проте і сильно скаржитись на життя не варто. Буцімто померлі можуть вас пошкодувати і забрати до себе.

Ходіть тільки пішки

Пересування по цвинтарю на шумних транспортних засобах, згідно з народними повір’ями, може розтривожити душі. Тому жодних автомобілів чи мотоциклів. Втім, небажаними є також і велосипеди, ролики, тощо. Хочете виявити повагу до померлих – пересувайтесь між могилами тільки пішки. Виняток можна зробити тільки для людей на колісних візках та маленьких дітей.

Не з’являйтесь на цвинтарі вночі та не обертайтесь на могили

Часом мертвих вважається ніч. Тому з’являтись на цвинтарі у темний час доби не дозволяється. В народі вірять, що вночі тут можна зустріти непривітного духа, а то й нечисть. Проблем потім не оберешся. З тієї ж причини не можна обертатись, коли ви покидаєте цвинтар – ви можете стикнутись з душею, що йде за вами.

Вагітним краще ходити до церкви

Жінкам у час вагітності не радять з’являтись на цвинтарі взагалі. Раціональне пояснення полягає в тому, що такий візит може засмутити вагітну, а їй нервуватись зайвий раз шкідливо. А прикмети твердять, що ця заборона пов’язана з тим, що померлі можуть вкрасти душу ненародженої дитини і поселитись на її місці. Тому жінкам при надії радять ходити поминати померлих до церкви.

Після похорону не ходіть у гості

Поховальний обряд має особливе значення. Після нього можна відвідати тільки поминки і одразу вирушати додому. Якщо піти до когось у гості, можна принести з собою смерть.

Не ображайте тварин

Будь-які живі істоти, яких ви зустрінете на цвинтарі, вважаються втіленням душ померлих. Тому котів, собак, ворон і навіть мурашок не можна ображати.

Джерело: Обозреватель

А ви це знали? Чому не можна залишати дверцята пральної машини відчиненими

четвер, 21 листопад 2024, 12:00

Багато хто відкриває їх, щоб барабан висохнув всередині. Але, виявляється, так робити не варто, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Часто після того, як завершується прання, дверцята пральної машини залишають відчиненими. Вважається, що та...

Є секрет! Кулінари розповіли правила соління сала, щоб шкіра була м’якою

четвер, 21 листопад 2024, 11:14

Найапетитніше, коли сало просолюється, а його шкірка стає м’якою. Та вона може бути окремим делікатесом в такому випадку. Якщо ж вона вийшла жорстка та занадто гумова, доведеться її відрізати та викидати, передають Патріоти України. Результат залежить ...