Велика кількість досліджень вказує, що музика впливає на людські емоції. В ході останнього аналізу вчені з'ясували, яка саме мелодика ідеально підходить для роботи та навіть здатна підвищити продуктивність, передають Патріоти України.
Новаторське дослідження показує, що інструментальна музики з "сильним ритмом" і "простою тональністю" може допомогти людям підвищити настрій і продуктивність, особливо під час виконання складних завдань, пише Independent.
В останньому дослідженні вчені порівняли вплив чотирьох різних музичних напрямків на настрій і продуктивність майже 200 учасників під час когнітивно складного тесту під назвою "фланкерне завдання".Психологічний експеримент вимірював здатність людей зосереджуватися на центральному подразнику, який передається разом із "фланговим" сигналом.
Цей навколишній стимул або відповідає меті, або не відповідає їй, що вимагає від учасників зосередитися та реагувати лише на центральну ціль.
Чотири групи учасників приблизно з 50 осіб у кожній виконували завдання з флангу, слухаючи чотири різні типи музики, включно з тією, яка рекламувалася для підтримки "робочого процесу" та "глибокого фокусування".
Дослідники кажуть, що ці два музичні типи були в основному обрані, оскільки вони демонструють виразні відмінності в музичних характеристиках, які, як очікується, впливатимуть на поведінку, попри подібний маркетинг.
Вчені також порівняли вплив популярної музики та шуму офісної атмосфери на результати тестування учасників.
Спеціальна музика "робочого потоку" в дослідженні була отримана з аналогічного списку відтворення в додатку для музичної терапії, яка характеризується сильним ритмом, простою тональністю, помірним динамізмом і розподіленою спектральною енергією нижче 6000 герців.
А музика "глибокого фокусу" виявилася "відносно мінімалістичною" зі слабшим ритмом і повільним темпом, а також більш стриманою динаміком, кажуть експерти.
"Ні робочий процес, ні музика глибокого фокусування не мали текстів. Групи були добре збалансовані з погляду основних демографічних показників, музичної підготовки, базового стану психічного здоров’я та стимулів", – пояснили дослідники.
Вчені виявили, що прослуховування музики суттєво покращило настрій учасників. Вплив мелодій на робочий процес на настрій також виявилося незалежним від коливань рівня тривоги, депресії чи стресу, які учасники повідомляли за останній тиждень.
"Це свідчить про те, що музика під час виконання роботи може бути ефективною для управління настроєм, навіть коли люди страждають від емоційного стресу. Вона може бути корисною для людей, які втрачають концентрацію через високий рівень тривоги", – зазначили дослідники.
"Ми показуємо, що інструментальна музика, навмисно складена для підтримки зосередженості та концентрації під час роботи, – сильний ритм, проста тональність, широкий спектр енергії та помірний динамізм – покращує настрій і збільшує швидкість обробки під час когнітивно складного завдання", – наголосили експерти.
Це дослідження має реальні наслідки для надання населенню ефективних і доступних стратегій регулювання настрою та продуктивності під час рутинних робочих завдань, підсумували дослідники
Покрокова інструкція як звертатися до лікарів широкого та вузького профілів. У сучасній системі охорони здоров’я прийом до лікаря зазвичай передбачає наявність направлення від сімейного доктора або терапевта. Це потрібно для впорядкування медичної допо...
Дехто заморожує хліб перед вживанням. Дізнавшись причину, ви, ймовірно, також візьмете цю звичку на озброєння, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Справа в тому, що після заморожування в хлібі збільшується вміст клітковини порівняно зі свіж...