Морква - такий продукт, який можна знайти на полицях магазинів у будь-яку пору року. Коренеплід кладуть практично в будь-які страви - супи, салати, гарніри і навіть десерти, тобто на кухні без нього не обійтися, передають Патріоти України.
Якщо ви виростили моркву на дачній ділянці, то потрібно навчитися правильно її зберігати. Один із способів - це зберігання моркви в скляних банках. До речі, його можна застосовувати, якщо морква дрібна або має дефекти, оскільки такі коренеплоди зберігати в погребі не вийде.
Моркву потрібно почистити і натерти на крупній тертці й шарами помістити в скляні банки. Кожен шар пересипається кухонною сіллю. Зберігається така морквина в холодильнику до півроку. При додаванні такої морквини в їжу, сіль можна не використовувати, щоби не пересолити.
Добре промиті й висушені овочі очищаються від шкірки та нарізаються невеликими шматочками. Потім укладаються в чисту, суху банку. Наповнену тару відправляють в морозилку. Термін зберігання - 1-2 місяці.
Ще один спосіб зберігання моркви полягає в тому, щоби висушити її в сушарці, духовій шафі або під сонцем. Для цього спочатку коренеплід потрібно почистити, помити і натерти на крупній тертці. Висушену моркву кладуть в скляну ємність і закривають щільно кришкою.
Банку необхідно добре промити з миючим засобом і висушити. Потім у тару вертикально покласти моркву. Між коренеплодами має залишатися невелика відстань. У банку потрібно покласти маленький корінь хрону або хвойну тирсу. Відкриті банки відправити в льох.
Для цього рецепта можна використовувати дрібну моркву або коренеплоди, які вже трохи зів‘яли. Таким чином вийде зберегти весь урожай моркви.
Вам знадобиться:
Спосіб приготування:
Моркву потрібно ретельно помити і почистити. Якщо морква велика, її потрібно розрізати на однакові шматочки.
Моркву та спеції помістіть в каструлю з товстим дном, залийте водою, накрийте кришкою.
Доведіть до кипіння, бланшуйте упродовж 10 хвилин, злийте воду.
Для розсолу в окропі розмішайте сіль і цукор.
Розкладіть моркву по стерилізованих банках, залийте гарячим розсолом, прикрийте кришками.
Поставте банки в каструлю з щільною тканиною на дні. Залийте гарячою водою по плечики банок, доведіть до кипіння та простерилизуйте упродовж 40 хвилин.
Далі треба закатати кришки, укутати банки і залишити до повного охолодження.
Таку заготовку з моркви потрібно зберігати в прохолодному місці.
Довгий час вважалося, що щоденний душ може шкодити шкірі – змивати природні захисні олії, порушувати мікробіом і провокувати сухість, тріщини чи навіть загострення екземи й псоріазу. Проте нещодавнє дослідження британських вчених кидає виклик цим уявле...
Харчування відіграє ключову роль не лише у фізичному здоров’ї, а й у стані нашого мозку. Наукові дослідження показують, що певні продукти можуть підвищувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера та погіршувати когнітивні функції, передають Патріоти Україн...