Запітнілі вікна - одна з характерних ознак холодної пори року. Взимку часто трапляється, що вікна у наших будинках покриваються конденсатом. Виглядає це не дуже добре, але естетична проблема не єдина. Підвищена вологість може призвести до утворення цвілі та проблем зі здоров’ям. На щастя, є просте рішення, яке допоможе впоратися із цим явищем назавжди, передають Патріоти України.
Для початку варто з’ясувати, чому взимку пітніють вікна і як цього уникнути. Причиною появи конденсату на вікнах є різниця між температурою зовні та всередині, а також вологістю повітря. Чим вони більші, тим сильніше пітніють вікна. У багатьох випадках це можна запобігти або значно зменшити.
Насамперед, регулярно провітрюйте квартиру. Також слідкуйте, щоб двері до кімнати не були постійно зачинені.
Намагайтеся не сушити білизну на батареях. Найкраще взагалі не вішати її в приміщенні, а сушити речі на балконі або в електросушарці. Під час приготування завжди використовуйте витяжку.
Щоб зменшити запотівання вікон, слід обмежити кількість рослин у квартирі. Тим більше деякі з них навіть можуть підвищувати вологість. Вазони найкраще розміщувати подалі від вікон. Не перегрівайте квартиру. Занадто висока температура може посилити запотівання вікон.
Ще один надійний спосіб зменшити запотівання вікон — використовувати сіль. Просто нанесіть на скло сольовий розчин (5 г солі розчиніть у 4 літрах води). Якщо на поверхні залишаться білі розводи, додайте у розчин води й повторіть процедуру.
Якщо ви давно мріяли приготувати смачну піцу вдома, але не знали, з чого почати, ми готові поділитися з вами секретом ідеального тіста на сухих дріжджах. Цей рецепт ідеально підійде навіть для початківців, а результат вас приємно здивує, передають Патр...
Університет Кембриджа зробив справжній прорив у боротьбі з вічними хімікатами - PFAS, які роками накопичуються в організмі, провокують рак, безпліддя й вроджені вади, передають Патріоти України. Дослідники виявили, що певні кишкові бактерії «витягують»...