Тривога та нервозність стають все більш поширеними в наш час, особливо коли технології та постійний зв’язок є повсякденною частиною життя. Оскільки вільний доступ до новин, робочої пошти та нескінченного потоку соцмереж ускладнює відпочинок і розслаблення, це часто пов’язують із підвищеним рівнем тривожності, передають Патріоти України.
Крім того, це ускладнюють повсякденні завдання, а деякі люди навіть можуть бути схильні до них через генетичні фактори. Хоча традиційні методи релаксації, як медитація та йога, не завжди допомагають, нові дослідження показують, що існують ефективні природні способи боротьби з тривогою. Що саме допомагає регулювати стрес, розповіли в Eat This, Not That.
Переваги фізичних вправ
Дослідження показало, що регулярні фізичні вправи допомагають знижувати рівень нервозності, навіть у людей з хронічним тривожним розладом. Після тримісячного періоду тренувань учасники відзначили значне полегшення симптомів тривоги. Важливо, що позитивний ефект зберігався як при помірних, так і при інтенсивних фізичних навантаженнях. Таким чином, для досягнення результату не потрібно виконувати тривалі чи важкі тренування, оскільки достатньо регулярних фізичних вправ.
Як проводилось дослідження
У дослідженні брало участь 286 осіб, більшість з яких жінки (70%) середній вік яких становив 39 років. Майже половина учасників експерименту страждали від тривоги понад 10 років. Їх випадковим чином розподілили на три групи: одна проходила інтенсивне тренування тричі на тиждень протягом 12 тижнів, інша — помірні тренування за таким самим графіком, а третя група отримувала лише загальні рекомендації щодо частоти тренувань.
Перша та друга групи виконували тренування тривалістю 60 хвилин під керівництвом фізіотерапевта, що включали кардіо та силові вправи. Їх програма складалася з розминки, 45 хвилин кругового тренування з 12 станціями та розтяжки. Таким чином, у помірних учасників ціль була досягти 60% від максимальної частоти серцевих скорочень, а у групі інтенсивних тренувань — 75%.
Чим більше інтенсивності, тим сильніший ефект
Обидва варіанти вправ допомогли знизити рівень тривоги серед учасників, але більш інтенсивні тренування виявилися ефективнішими. Зокрема, у тих, хто тренувався з низькою інтенсивністю, шанси на зменшення тривоги зросли в 3,62 рази, тоді як у тих, хто збільшив інтенсивність, цей показник становив 4,88.
Таким чином, якщо ваші поточні тренування не дають бажаного результату в боротьбі з тривогою, спробуйте поступово збільшувати їх інтенсивність. Ви можете помітити, що більш активні вправи допомагають знизити рівень тривоги більш ефективно.
Тривога — це поширена проблема, і хоча ліки або когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) часто призначаються для її лікування, ці методи не завжди ефективні для всіх і мають побічні ефекти.
Фізичні вправи є природним і доступним способом зменшити рівень тривоги. Хоча вони не гарантують повного усунення симптомів, але можуть значно покращити самопочуття, не маючи серйозних побічних ефектів. Тренування, що тривають 12 тижнів, можуть стати ефективним методом лікування, який варто включити до первинної медичної допомоги для пацієнтів із тривогою.
Чому краще не спішити поперед сусідів у цій справі та чому доцільніше орати город пізніше, ніж раніше, передають Патріоти України. Ось які аргументи наводить Анатолій Ярошенко. 1. Холодний ґрунт набагато щільніший і навантаження на техніку набагато біл...
З огляду на те, що справжнє весняне тепло та сонячна погода все ж повернулися, ми все частіше помічаємо і надокучливих комах, які прийшли разом з ними, – мух, передають Патріоти України. Але є хитрий трюк, щоб не дати мухам залітати у ваш дім, який нас...