Березовий сік - корисний напій, хімічний склад якого дійсно унікальний. Але видобувати сік потрібно акуратно, щоб не завдати серйозної шкоди рослинам, передають Патріоти України з посиланням на Instagram-сторінку нутриціолога Ольги Дорош.
Взимку берези зберігають поживні речовини, які пізніше виділяються у свій сік..
Однак, дерева це роблять для себе і якщо збирати сік з дерев молодших 50 років, не обробляти дереву "рану", то потім є великий шанс всихання дерева.
За словами нутриціолога, березовий сік містить:
Але їх там дуже мало, що аж не доходять до 1% добової рекомендованої норми на склянку.
Пити літрами сік в день ми не можемо, адже переберемо добову норму доданого цукру (3 г на 300 мл свіжого соку без додавання цукру) і марганцю.
Ольга Дорош додала, що в джемі ягід та шпинату значно більше користі. Наприклад, на склянку свіжого соку кальцію аж 2% добової норми, цинку 3%, менш як 1% калію й заліза.
Згідно з USDA, в склянці пастеризовано березового соку рівно 0% вітаміну С.
Варто пам'ятати, що будь-хто з алергією на пилок берези може мати реакцію на сік. Загалом нутриціолог радить уникати пити сік алергікам.
Також може виникнути кишкова інфекція, оскільки сік має збиратись з чистоті, а пастеризація зменшить корисні речовини.
До того ж може виникнути отруєння марганцем. У 300 мл соку міститься десь 3 мг (а верхня межа 9-11 мг на добу). Отруєння особливо небезпечне для людей з порушенням функцій печінки.
Експерт додала, що важливо мати здоровий та збалансований раціон, а сік можна випити заради цікавості, але нічого він не лікує.
Ніша дейтингу досі здатна приносити хороші гроші тим людям, які готові витратити достатню кількість часу та зусиль на те, щоб визначитися зі способами просування майданчика для онлайн-знайомств. Багато новачків думають, ніби в цій ніші, заробіток насам...
Щоб отримати великий врожай картоплі, у червні потрібно провести кілька ключових агротехнічних заходів. Цей місяць є критичним для формування бульб, тому правильний догляд дуже важливий, передають Патріоти України.