Ви будете здивовані! Чим шкідливий для здоров'я березовий сік

Березовий сік - корисний напій, хімічний склад якого дійсно унікальний. Але видобувати сік потрібно акуратно, щоб не завдати серйозної шкоди рослинам, передають Патріоти України з посиланням на Instagram-сторінку нутриціолога Ольги Дорош.

Чи корисний березовий сік

Взимку берези зберігають поживні речовини, які пізніше виділяються у свій сік..

Однак, дерева це роблять для себе і якщо збирати сік з дерев молодших 50 років, не обробляти дереву "рану", то потім є великий шанс всихання дерева.

За словами нутриціолога, березовий сік містить:

  • 11 видів жирних кислот
  • 18 видів амінокислот
  • 4 види вітамінів
  • 18 видів мінеральних елементів
  • сполуки нікотинової кислоти, ефірні олії та антиоксиданти

Але їх там дуже мало, що аж не доходять до 1% добової рекомендованої норми на склянку.

Пити літрами сік в день ми не можемо, адже переберемо добову норму доданого цукру (3 г на 300 мл свіжого соку без додавання цукру) і марганцю.

Ольга Дорош додала, що в джемі ягід та шпинату значно більше користі. Наприклад, на склянку свіжого соку кальцію аж 2% добової норми, цинку 3%, менш як 1% калію й заліза.

Згідно з USDA, в склянці пастеризовано березового соку рівно 0% вітаміну С.

Яка шкода для організму

Варто пам'ятати, що будь-хто з алергією на пилок берези може мати реакцію на сік. Загалом нутриціолог радить уникати пити сік алергікам.

Також може виникнути кишкова інфекція, оскільки сік має збиратись з чистоті, а пастеризація зменшить корисні речовини.

До того ж може виникнути отруєння марганцем. У 300 мл соку міститься десь 3 мг (а верхня межа 9-11 мг на добу). Отруєння особливо небезпечне для людей з порушенням функцій печінки.

Експерт додала, що важливо мати здоровий та збалансований раціон, а сік можна випити заради цікавості, але нічого він не лікує.

Ці чотири фактори заважають схуднути після 40 років: Що робити, щоб стати стрункішим і не нашкодити здоров'ю

неділя, 13 квітень 2025, 23:10

Після 40 років багато людей починають звертати більше уваги на своє здоров'я та фізичну форму. З віком організм трансформується, а процеси обміну речовин сповільнюються, тому маса тіла може різко збільшитися, передають Патріоти України. ЛікарУляна Верн...

Водіям на замітку! Коли можна перетнути суцільну лінію і не отримати штраф

неділя, 13 квітень 2025, 11:57

Водіям в Україні категорично заборонено перетинати суцільну лінію розмітки, адже це прямо суперечить правилам дорожнього руху (ПДР). Про це повідомляє видання «Новини Ю», передають Патріоти України. За порушення цієї норми водію загрожує штраф у розмір...