Виявляється, ананас - це не тільки смачний екзотичний фрукт, який у багатьох асоціюється з "Піна коладою". Він здатний значно покращити якість вашого сну та допомогти забути, що таке безсоння, передають Патріоти України.
Детальніше в унікальних властивостях ананаса розбирався портал EatingWell. Спойлер: якщо ви думаєте, що їсти "ананас на ніч" небезпечно для шлунку з огляду на його кислоту, ви помиляєтесь.
Ананас допомагає підтримувати вироблення мелатоніну, саме його часто називають тим самим "гормоном сну", адже його кількість в організмі безпосередньо впливає на цей процес, а нестача зумовляє безсоння. За словами зареєстрованого дієтолога Келсі Кунік, існує наукове підґрунтя цим твердженням.
Наприклад, дослідження, опубліковане в Journal of Agricultural and Food Chemistry у 2021 році, показало, що вживання ананаса підвищило рівень мелатоніну в учасників експерименту на 266%. Там йдеться про те, що ананас не тільки допомагає організму виробляти мелатонін, але й впливає на рівень серотоніну та триптофану - ще одних сполук, важливих для наших фаз сну.
Також про позитивний вплив ананаса на рівень серотоніну свідчить дослідження, представлене у 2022 році в Європейському журналі харчування.
Водночас Гарвардська медична школа заявляє, що серотонін - дійсно один з тих самих "гормонів сну", на який людина часто навіть не зважає у цьому контексті.
Також ананас багатий на магній - він відомий своїми властивостями розслабляти м'язи, що потенційно допомагає заспокоїти нервову систему і полегшує розслаблення та засинання. Огляд 2023 року в журналі Biological Trace Element Research дійшов висновку, що існує зв'язок між рівнем магнію та кращою якістю сну.
Якщо ви забули вийняти м’ясо з морозильної камери, є швидкий спосіб розморозити його без використання мікрохвильової печі. Про його дієвість розповіла користувачка Лазара Сторм у своєму новому відео у TikTok. Вона поділилася нетрадиційним, але ефективн...
У кулінарії є багато традиційних порад, які передаються з покоління в покоління, але не завжди вони правильні. Одним із найпоширеніших міфів є необхідність гасити соду оцтом перед додаванням у тісто. Насправді цей процес може негативно вплинути на випі...