Спідня білизна виконує три основні функції: гігієнічну, захисну і терморегуляційну. Медики кажуть, що можна обмежити використання білизни під час нічного сну, однак повністю відмовлятися від спіднього точно не варто, передають Патріоти України.
Є і позитивні моменти: деякі фахівці зазначають, що періодична відмова від нижньої білизни може знизити ризик розвитку інфекцій сечових шляхів або кандидозу. Що ж відбувається із тілом, якщо не носити білизну, розповіло видання The List.
Білизна і грибкові інфекції
Виявляється, якщо ви частково обмежите використання нижньої білизни, ви можете зменшити шанси на розвиток інфекцій сечовивідних шляхів або дріжджових інфекцій. Доктор Ліза Мастерсон зазначила, що з медичної точки зору інтимні місця повинні "мати можливість дихати". Свербіж, неприємний запах та виділення можуть бути основними ознаками інтимних інфекцій.
За словами доктора Ніни Май, нижня білизна "може затримувати зайву вологу та мікроби". Це створює вологе середовище, найсприятливіше для розвитку грибка сandida.
Ненсі Герта, акушер-гінеколог за спеціальністю, зазначила, що відмова від білизни під час сну може бути особливо корисною для жінок, які схильні до вагінальних інфекцій і носять синтетичну білизну протягом дня.
Синтетичні тканини і подразнення шкіри
До речі, синтетичні тканини можуть призвести до почервоніння, подразнення шкіри або навіть спричинити натирання, тому варто відмовитися від надто вузької білизни. Акушер-гінеколог Крістін Гревес додала, що можна інколи відмовлятися від нижньої білизни, наприклад, вдома, якщо ви одягаєте вільну піжаму або інший зручний одяг. А от носити вузькі джинси без спіднього – не дуже добра ідея. Цупка тканина може призвести до ще більшого натирання, та й фактично ваші інтимні органи не матимуть додаткового захисного бар’єру.
"Тенденція до гоління або епіляції воском чи лазером зробила ніжну шкіру ще більш вразливою до подразнень від тісного одягу", – зазначила акушер-гінеколог Марія Софокл.
Є доволі делікатний момент у відмові від нижньої білизни. Ходити без білизни в тренажерний зал або на ранкову пробіжку може бути цілком безпечно, але це спричинить появу неприємного запаху, наголосила акушер-гінеколог Алісса Двек. Якщо ви припините носити нижню білизну щодня під час тренувань, ви можете збільшити ризик мікропорізів, спричинених подразненням шкіри.
Іноді певні типи тканин можуть викликати локалізований висип, відомий як контактний дерматит. Часто це реакція шкіри на певні тканини, барвники чи хімічні речовини, які є у складі білизни. Алерголог Тім Майнарді радить обирати натуральні тканини. Алергічну реакцію може викликати і порошок, який ви використовуєте для прання.
Жіночі щоденні виділення є нормальним явищем і складаються з бактерій, клітин шкіри, слизу та рідини. Акушер-гінеколог Дженніфер Пол розповіла, що жінки насправді можуть відчути зменшення кількості виділень, якщо вони не носять спідньої білизни. Однак лікарі наголошують – відсутність захисного шару тканини робить ваші інтимні місця більш сприйнятливими до проникнення бактерій.
Небезпека надто вузької білизни
Особливо важливо вдома, наприклад, під час сну, відмовлятися від білизни жінкам, що надають перевагу вузьким коригуючим моделям.
"Надто вузька білизна весь час тримає м’язи напруженими, тому у вас може виникнути защемлення нерва та погіршення кровообігу", – сказала спеціалістка із жіночого здоров’я Доніка Мур.
Поколювання може бути першим симптомом погіршення кровообігу. Існує навіть стан під назвою парестетична мералгія, який виникає через занадто великий тиск на нерви і викликає поколювання та оніміння. Тісна нижня білизна може спричиняти тиск на шлунок і, як наслідок, виштовхувати кислоту в стравохід, викликаючи порушення травлення.
Цей простий візуальний тест розкаже вам, чи збудуться ваші найзаповітніші бажання. передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Подивіться на картинку внизу і виберіть одну зі сніжинок. Так ви дізнаєтеся, чи стане 2025 рік тим, у якому здійсниться в...
Жоден ранок не обходиться без запашного напою, який бадьорить і заряджає енергією на весь день, передають Патріоти України. Розповідаємо, чи можна підігріти каву в мікрохвильовці, як це вплине це на якість і смак напою. Так, напій можна підігрівати у м...