Літо — це час відпочинку, зокрема, і на природі: на березі річки, озера, чи морському пляжі. Якщо погода сонячна, нам хочеться позасмагати на сонечку та змінити колір своєї шкіри з зимово блідого на смаглявий літній. Ми знаємо, що засмагаючи треба пити багато води, щоб охолодитися. Але чи корисно взагалі «смажитися» на сонці — пояснення дав сімейний лікар Михайло Цюрак.
«Під впливом ультрафіолету, який є частиною спектру сонячних променів, в нашій шкірі синтезується вітамін D — незамінна сполука для функціонування нашого організму. Також сонце стимулює утворення в шкірі меланіну — чорного пігменту, який і забезпечує засмаглий колір шкіри. Проте сонячні промені можуть створити і загрози для нашого здоров'я. Засмагання в години високого стояння сонця над горизонтом (10:00 — 16:00) збільшує ризик сонячного опіку.
Тривале щоденне засмагання пришвидшує старіння шкіри. Сонячні промені можуть сприяти переродженню нешкідливих родимок у меланому — злоякісну пухлину шкіри".
Лікар радить засмагати в наступний час доби: з 7-ї до 10-ї ранку та з 16-ї до заходу сонця.
«Перед засмаганням наносіть на шкіру сонцезахисний крем із захистом SPF30 чи більше. Мінімізуйте засмагання, якщо у вас багато родимок на шкірі, колір шкіри блідий та якщо ви — натуральний блондин/блондинка чи рудоволосі. Вищезгадані фактори збільшують ризик меланоми».
Нове дослідження показало, що іонізуюче випромінювання під час проведення комп’ютерної томографії може призвести до раку, передають Патріоти України. Щоб дізнатися, чи може комп’ютерна томографія викликати рак, науковці університету Каліфорнії у Сан-Фр...
Згідно з народними віруваннями, поява в будинку незнайомої кішки — це не просто випадковість, а важливий знак, сповнений певного значення. Незалежно від того, чи ви вірите в прикмети, особливості поведінки та колір несподіваного гостя можуть багато чог...