Забудьте про них! Напої, які шкодять вашому серцю


Здоров'я серця є одним з основних аспектів нашого загального благополуччя. Однак, деякі звички у харчуванні та споживанні напоїв можуть значно погіршити функціонування цього важливого органу, передають Патріоти України.

Певні напої, навіть якщо вони здаються безпечними, можуть мати негативний вплив на серцево-судинну систему, підвищуючи ризики розвитку хвороб. Видання eatthis.com розповідає про чотири популярні напої, яких варто уникати, щоб зберегти здоров’я серця на довгі роки.

Газовані напої

Доктор медичних наук, кардіолог Елізабет Клодас пояснює, що газована вода містить порожні калорії через доданий цукор, який не має харчової цінності. Це може спричинити збільшення ваги, що, в свою чергу, підвищує ризик розвитку захворювань, таких як гіпертонія та цукровий діабет.

"Газована вода несе негативні наслідки для організму, зокрема підвищення рівня інсуліну, що може порушити рівень холестерину, підвищуючи ЛПНЩ і збільшуючи тригліцериди", –зазначає вона.

Клодас радить замінити газовану воду на звичайну. "Дієтичні газовані напої також мають негативний вплив на мікробіом кишківника та збільшують рівень інсуліну. Це може викликати ті ж проблеми, що й звичайна газована вода, навіть підвищуючи ризик діабету", – додає кардіолог.

Фруктові соки

Хоча фруктовий сік може бути хорошим джерелом вітамінів і антиоксидантів, він часто позбавлений клітковини. Це означає, що такий напій не буде таким корисним і ситним, як самі фрукти.

"Ці напої більше схожі на солодку газовану воду, ніж на справжній фрукт", – каже Клодас.

Кардіолог радить їсти цілі фрукти замість того, щоб пити сік. "Фрукти містять клітковину та рослинні стероли, які допомагають знизити рівень холестерину та зменшити секрецію інсуліну", – додає вона. Якщо ж ви все ж хочете пити сік, розбавляйте його водою.

Алкоголь

"Алкоголь підвищує рівень артеріального тиску та може спровокувати порушення серцевого ритму. Якщо у вас високий тиск, варто обмежити споживання алкоголю максимум до одного напою на день", – пояснює Клодас.

Один стандартний напій - це близько 150 мл вина, 45 мл міцного алкоголю або 355 мл пива.

"Якщо у вас була фібриляція передсердь, вам варто зовсім відмовитись від алкоголю, оскільки навіть один напій може підвищити ймовірність повторення епізоду", – зазначає вона.

Замість цього Клодас радить пити воду або спробувати безалкогольні альтернативи. "Якщо ви звикли пити, щоб розслабитися, спробуйте медитацію або інші методи релаксації", – додає вона.

Енергетичні напої

"Кофеїн та інші стимулятори в енергетичних напоях підвищують артеріальний тиск і можуть викликати порушення серцевого ритму", – попереджає Клодас.

Натомість вона радить звернути увагу на фізичні вправи. "Вправи – це чудовий спосіб збільшити енергію і отримати інші переваги для здоров’я", – підсумовує лікар.

Де сидіти в машині, щоб вижити в разі ДТП - дієві поради

неділя, 6 квітень 2025, 7:22

Багато водіїв і пасажирів навіть не замислюються над тим, яке місце в машині може виявитися найнебезпечнішим під час аварії. Однак дослідження показують, що розташування в салоні має вирішальне значення для виживання у разі ДТП. Про це пише «SUV News»,...

Хіти тижня. Народні прикмети на 6 квітня: Українці спрадавна вважали цей день вдалим для рибної ловлі на річках. Що клювало

неділя, 6 квітень 2025, 7:05

6 квітня за новим стилем (19 квітня за старим) - день пам'яті святого Євтихія, архієпископа Константинопольського. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Захарії Печерського, постника, нагадують Патріоти України. ***. Євтихій жив у VI сто...