Доволі легко заплутатися в порадах, які працюють для інших, але не обов’язково підходять вам. Крім того, важливо розуміти, що більшість популярних фактів про тренування оповито міфами, які можуть заважати вашому прогресу, передають Патріоти України.
Також, оскільки кожен має різні цілі, хай то схуднення, набір м’язів чи покращення витривалості, а тому універсального підходу не існує. В Eat This, Not That розглянули деякі хибні уявлення про фітнес і розібрали, що з них дійсно працює.
Міф №1. Схуднення в окремих ділянках тіла
Точкове спалювання жиру — це міф. Організм не вибирає, звідки спалювати жир під час тренувань. Таким чином, роблячи вправи на певну зону, ви зміцнюєте м’язи, але жир зменшується рівномірно по всьому тілу. А тому, для помітних змін важливі загальна активність і харчування.
Міф №2. "Зона спалення жиру"
"Зона спалювання жиру" на кардіотренажерах вказує на діапазон пульсу, але це не означає, що він найефективніший для схуднення. Менша інтенсивність справді спалює більше жиру у відсотковому співвідношенні, але висока інтенсивність витрачає більше калорій загалом. Таким чином, тренуючись інтенсивніше ви спалюєте більше жиру.
Міф №3. Прес після присідання та розминки
Присідання та скручування зміцнюють м’язи живота, але якщо вам хочеться "кубиків", в першу чергу слід зменшити процент жиру в тілі. Найефективніший спосіб зробити прес видимим — зменшити жировий прошарок через правильне харчування та загальне схуднення.
Міф №4. Для схуднення необхідні лише тренування
Регулярні тренування корисні для здоров’я та спалювання калорій, але головну роль у схудненні відіграє харчування. Дефіцит калорій важливіший за кількість вправ, хоча м’язова маса допомагає спалювати більше енергії. Контроль раціону — це ключ до ефективної втрати ваги.
Міф №5. ІМТ є головним показником складу тіла
Є багато способів оцінити склад тіла: ваги з аналізом жиру, вимірювання шкірних складок, гідростатичне зважування або обхват тіла. Індекс маси тіла (ІМТ) — це найпоширеніший метод, оскільки легко розраховується за вагою та зростом. Однак він не відрізняє м’язову масу від жиру, тому м’язисті люди можуть мати високий ІМТ, навіть якщо у них мало жиру.
Міф №6. Перед тренуванням варто виконувати статичну розтяжку
Розтяжка важлива для гнучкості, постави та продуктивності, але має значення саме її вид. Перед тренуванням краще робити динамічну розтяжку, що активує м’язи, а статичну — після, щоб розслабити тіло. Крім того, врахуйте, що статичне розтягування перед навантаженням може знизити ефективність вправ.
Чому краще не спішити поперед сусідів у цій справі та чому доцільніше орати город пізніше, ніж раніше, передають Патріоти України. Ось які аргументи наводить Анатолій Ярошенко. 1. Холодний ґрунт набагато щільніший і навантаження на техніку набагато біл...
З огляду на те, що справжнє весняне тепло та сонячна погода все ж повернулися, ми все частіше помічаємо і надокучливих комах, які прийшли разом з ними, – мух, передають Патріоти України. Але є хитрий трюк, щоб не дати мухам залітати у ваш дім, який нас...