Заміжня жінка чи одружена, хата чи будинок, "холостяк" чи парубок: Говоримо українською правильно

Яке слово потрібно вживати замість "холостяк", як краще - заміжня жінка чи одружена, передають Патріоти України.

Яке слово використовувати замість "холостяк"

Відомий український мовознавець Олександр Авраменко зазначив, що в українській мові такого слова, як "холостяк", немає у словниках, "його немає навіть у славетному словнику Грінченка", тому неправильно його вживати.

Замість нього можна вживати милозвучний відповідник – "одружений" чи "неодружений". "Здавна неодруженого чоловіка в Україні називають парубком, а чоловіка старшого віку – старим парубком", – розповів викладач.

Як правильно казати – "заміжня" жінка чи "одружена"

Як зазначає мовознавець: "У нашій мові є слова заміжня жінка та одружена, і вони синоніми. Щоправда, у діловому мовленні, наприклад, в анкеті краще написати одружена чи неодружена, а не заміжня".

Як краще сказати – "сім'я" чи "родина", "дім" чи "будинок"

Використовуючи ці слова, українці часто мають сумніви, як правильно. Олександр Авраменко пояснив, що сім’я і родина та дім і будинок є словами-синонімами. Кожен із нас сам має право обирати, яке з них використати в тому чи іншому випадку.

Господиням на замітку! Як правильно додавати соду в тісто, щоб випічка піднялася

понеділок, 24 лютий 2025, 7:12

Соду ми часто додаємо до тіста під час приготування випічки. Найчастіше її додають для того, щоб випічка піднялася, передають Патріоти України. Але сода сама по собі не може гарантувати результату. Для того, щоб відбулася потрібна хімічна реакція, її в...

Народні прикмети на 24 лютого. Чому українським жінкам та дівчатам цього дня заборонялося заплітати волосся

понеділок, 24 лютий 2025, 7:05

Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...