Колядки, посіви та щедрівки - улюблені зимові пісні українських дітей на різдвяні свята. Вже багато століть в Україні існує добра традиція серед молоді - ходити сусідніми будинками та співати ритуальні пісні для господарів, а потім чекати на частування. Багато хлопчиків і дівчаток досі дотримуються цих звичаїв, передають Патріоти України.
1 вересня 2023 року православна церква України перейшла на новоюліанський календар. Після календарної реформи змінилися дати Різдва, Маланки та інших зимових свят. Разом із ними зміняться дні, коли найменші українці виконують ритуальні пісні. Ми розповімо, коли колядують, щедрують і посівають в Україні за новоюліанським календарем.
На питання, коли колядують в Україні, немає однозначної відповіді - ця традиція має регіональні особливості. Але незмінною залишається прив'язка колядок до Святвечора та Різдва.
У західних областях України колядувати прийнято на Святвечір, у вечір перед Різдвом. У більшості ж областей України колядувати прийнято в ранок Різдва. Отже, ось коли колядують за новим календарем залежно від регіону:
Якщо ж ви дотримуйтеся старого стилю, то дата колядування для вас не змінюється. Ось коли колядують у 2024 році:
У деяких регіонах колядують кілька днів або навіть тижнів. Колядувати можуть як хлопчики, так і дівчатка. Колядки на Різдво 2023 зазвичай прославляють родючість землі і містять побажання щастя.
Щедрівки – це ритуальні пісні, які співають на день Маланки (він же - Щедрий вечір). До церковної реформи щедрувати ходили напередодні Старого Нового року 13 січня. Тепер з переходом на новоюліанський стиль змінилася і дата, коли щедрують за новим календарем - це 31 грудня.
Щедрувати можуть і хлопчики, і дівчатка. У щедрівках вихваляють власника будинку, його господарство та родину, а також просять виявити щедрість до щедрувальників. За давніми повір'ями вважалося, що така обрядова пісня принесе господареві добрий урожай, але за це він обов'язково має пригостити дітей.
Засівати в українців прийнято в свято Василя, він же старий Новий рік. Відповідь на питання, коли посівають в 2024 році за новим календарем - 1 січня. На відміну від колядок і щедрівок, засівальні пісні співають тільки хлопчики, юнаки та чоловіки. Одночасно зі співом господарям будинку також обсипають поріг зерном, бажаючи гарного врожаю в новому році.
Українці піклуються про своїх улюбленців навіть під час війни. Але чи всі знають, чим їх можна годувати. Існує багато різних уявлень про харчування котів, і, на жаль, не всі з них є правильними. Багато людей вважають, що коти інстинктивно знають, що їм...
У мінливому світі, де невизначеність стає нормою, впевненість у собі перетворюється на невід'ємну складову успішного життя, оскільки саме вона надає людині внутрішню опору, необхідну для подолання труднощів та досягнення поставлених цілей. Однак, часто...