Застосуйте березовий дьоготь - і колорадські жуки не будуть страшні вашій картоплі

Зазвичай знищують смугастих шкідників хімічними засобами, але якщо не хочеться отруювати свій урожай, можна боротися з колорадським жуком і без хімії та виростити на своїх ділянках екологічно чисту бульбу. Ефективні методи знає городниця з Вінниччини Марія Огорова, передають Патріоти України.

«Березовий дьоготь дуже помічний у даному питанні, — радить вона. — Для приготування розчину потрібно беру столову ложку дьогтю та додаю на відро води. Слід врахувати, що такий засіб забиває пульверизатор, тому краще його використовувати із пластикових пляшок, в яких пробити дірки. Поливати кожні 4−5 днів від появу сходів картоплі до збору урожаю. Бажано у ранковий час та суху хмарну погоду, аби не спалити листя бульби. В результаті обробки на листі рослини повинна утворитись плівка».

Крім того, за словами городниці, ефективно показав себе настій із полину чи часнику: «На 10 літрів гарячої води слід додати на вибір 300 грамів очищених зубчиків або сім гілок полину. Залишити на добу, після того процідити та додати ще 10 літрів холодної води. Залити в обприскувач та обробити картопляні кущі вранці або ввечері. Двох або трьох разів з періодичністю в тиждень буде достатньо, адже при надмірному кропленні бульба може загальмувати ріст».

Ручна робота та екологічність: вироби з натуральних матеріалів

середа, 22 січень 2025, 8:30

Скажіть чесно, що ви уявляєте, коли чуєте слова «ручна робота»? Мабуть, щось вінтажне, затишне, зроблене з душею. І якщо це так, ви на правильному шляху. Бо вироби ручної роботи – це не просто речі, це історії, вписані у кожну деталь. А коли вони ще й ...

Кіберспортивний світ простими очима – віртуальність та ключові правила

вівторок, 21 січень 2025, 18:56

Відеоігри міцно увійшли до життя сучасної людини. Це чудова можливість оцінити віртуальний світ, проаналізувати різні розробки, оцінити їхню якість, геймплей, графіку та переваги в цілому. Згодом із простої розваги гри перетворилися на змагання, коли у...