Відпрацьовуються новітні засоби по стримуванню Росії: Підводні флоти США та Британії починають масштабні маневри в акваторії північного полюса

​Субмарини будуть відпрацьовувати прорив багатометрових товщ льоду, застосування торпед та іншої зброї.

Ілюстрація:Голос Америки

ВМС США почали п'ятитижневі навчання підводних човнів біля північного узбережжя Аляски. "Льодові вчення - 2018" або ICEX18 включатимуть прорив масивних підводних суден через арктичний лід, а також збір наукових даних. Про це пише Голос Америки, передають Патріоти України.

Подібні маневри проводяться раз на два роки. "Ми постійно перевіряємо нову тактику, методи та процедури під льодом, і ці навчання дозволяють нам зробити це в більш широкому масштабі і разом з нашими британськими та академічними партнерами", - заявив командир Центру розробки підводних озброєнь контр-адмірал Джеймс Піттс.

ВМС створять тимчасовий табір на льоду в морі Бофорта приблизно в 240-280 кілометрах на північ від Прудо-Бей, штат Аляска.

Табір буде складатися з портативних наметів, в яких зможуть розміститися більше 50 осіб. Він буде служити тимчасовим командним центром для підлідної навігації, випробувань торпед і досліджень.

У навчаннях беруть участь швидкохідні ударні субмарини "Коннектикут" (клас «Сивулф») і "Хартфорд" (клас «Лос-Анджелес). До них приєднається британський підводний човен Trenchant класу «Трафальгар».

Вони зроблять кілька переходів в Арктиці, піднімуться на поверхню в районі Північного полюса, проведуть збір наукових даних і виконають інші вправи, повідомили у ВМС.

Битва за Азовське море: Чому Україна має заявити про денонсацію угоди 2003 року

середа, 12 травень 2021, 22:09

Переконаний, денонсація договорів із Росією щодо Азовського моря дала б Україні істотні переваги в процесі захисту власних територій і своєї економічної зони. Вчинивши так, ми б зняли безліч питань. І змогли б апелювати до країн Заходу, вказуючи на поруше

Візит Блінкена засвідчив, що США готові активно взятися за врегулювання на Донбасі

неділя, 9 травень 2021, 20:35

Таким чином я досить скептично оцінюю підсумки візиту Ентоні Блінкена в Україну: перспективи вступу країни до НАТО є туманними, а надання Україні летальної зброї лише буде розглядатися США. Переконаний, що підтримка України на рівні декларацій незмінна, а