"Є перспектива певних наступальних дій": Експерт оцінив ситуацію на Курщині й пояснив, чи здатен ворог витіснити ЗСУ

Країна-агресор Росія, ймовірно, запланувала до кінця жовтня створити "буферну зону" поблизу кордонів України на північному сході. Але зараз про кроки ворога до реалізації цього плану говорити зарано: спершу він спробує витіснити ЗСУ з Курщини, передають Патріоти України

Перспективи армії РФ залежать від того, наскільки українські сили підготувалися до оборони на російській території, адже наміру глобального просуватися там вони не мають. Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив ветеран війни, громадський активіст і юрист Олег Симороз.

"Про створення "буферної зони" говорити завчасно. У нас дуже протяжний кордон. Навіть якщо говоримо про північний схід, то крім певних невеликих успіхів ще пів року тому в районі Вовчанська ворогу не вдавалося серйозно проривати наш кордон", – зазначив він.

Ветеран війни оцінює таку перспективу як малоймовірну, тому що для цього Росії треба задіювати дуже великі сили. Їй доведеться знімати окупаційні війська з різних напрямків фронту: але зрозуміло і ворогу, що заради перспективи просування на кілька кілометрів це було б нелогічно.

Щодо Курщини, додав Симороз, ЗСУ вдалося виманити туди російські сили й нині повідомляється, що там перебуває угруповання ЗС РФ чисельністю 37-40 тисяч. Воно не має серйозних успіхів, хоча на початку вони були – під час ударів з флангів у районі річки Сейм.

Росіяни трохи вирівняли ситуацію з понтонними переправами і загалом із пересуванням, але на цьому все зупинилося. Тож про те, чи вистачить РФ 37- або 40-тисячного угруповання в Курській області, говорити зарано.

"Нам достеменно не відомо, яка саме кількість ЗСУ перебуває на цій ділянці. Щоб росіяни могли мати певні успіхи, щоб вони мали можливість витіснити ЗСУ, їх там має бути вп’ятеро більше. Про це говорить військова книга. Тих, хто атакує, завжди має бути значно більше, тим паче, якщо вони планують проводити наступальну операцію", – пояснив ветеран війни.

На його суб’єктивну думку, угруповання українських сил на Курщині може налічувати 10 тисяч і більше. Тому, відповідно, 40 тисяч росіянам може бути недостатньо. Але, як показала практика, в цій війні багато чого може закриватися дронами, артилерією тощо. Тож все залежить від того, наскільки ЗСУ підготувалися до оборони, які в них фортифікаційні споруди.

"Є перспектива певних наступальних дій, думаю, на нашому лівому фланзі, у районі річки Сейм. Там є певні просування і перспектива оточення російських військ. Але глобально на Курщині ми просуватися не будемо, тому стоїть питання щодо оборони. Там є перспектива, по-перше, надовго залишитися, по-друге, завдавати вогневого ураження і знищувати ворога, який вочевидь буде атакувати", – підсумував Симороз.

"Прошу віднестися з розумінням": Ігнат відреагував на запуск Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 17:44

Т.в.о. начальника управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат відреагував на запуск Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Дніпру, яку країна-агресорка запустила з Капустиного Яру Астраханської області. Відповідний допис ...

Загрожує смертна кара: В'єтнам видав Білорусі колишнього бійця полку Калиновського, який воював на боці України

четвер, 21 листопад 2024, 17:30

У Білорусь із В'єтнаму екстрадували колишнього бійця полку Калиновського Василя Веремейчика 1990 року народження. Про це повідомив білоруський пропагандистський канал ОНТ. Веремейчик – уродженець Солігорська. 2022 року брав участь у воєнних діях на тер...