Протягом останніх п'яти років російські платники податків розщедрилися на суму, еквівалентну 32-м мільярдам доларів. Саме стільки пішло на підтримку створених з подачі Росії псевдодержавних утворень на територіях колишніх союзних республік СРСР, повідомляють Патріоти України.
Такі дані оприлюднило російське опозиційне видання "Новая газета", яке опублікувало розслідування, в якому йдеться про фінансування грошима росіян різних "хотелок" Кремля за межами Росії. Видання стверджує, що сумарно за останні 20 років Росія витратила на допомогу дружнім режимам і на різного роду політичні амбіції за межами країни $ 609 млрд. У тому числі і на підтримку терористів і окупаційних режимів на окупованому Донбасі.
Найдорожчими стали лояльні Кремлю політичні режими. Ця стаття витрат "з'їла" $ 271 млрд. Якщо розписувати постатейно, то це - і пряма фінансова допомога, і поставки енергоресурсів "в борг", а фактично задарма, і також "в борг" поставки інших товарів, в тому числі і військового призначення. До речі, на знижки, приховані субсидії і держкредити для України до 2014 року пішло понад $ 100 млрд. Саме в таку суму обходилися бездіяльність українських політиків того часу, а то і фактична здача державних інтересів на кшталт згоди на перебування бази Чорноморського флоту РФ в Севастополі.
"Крім того, Росія щорічно витрачає гроші на підтримку невизнаних республік: "ДНР", "ЛНР", Абхазії, Південної Осетії і Придністров'я. Обсяг допомоги за останні 5 років, за нашими оцінками, міг скласти $ 32 млрд", - йдеться в розслідуванні.
Статті витрат: пенсії жителям, безкоштовна електроенергія для підприємств та інші витрати. Втім, в цьому випадку не слід забувати про те, що пересічним жителям тих же "народних республік" Донбасу діставалися крихти від тих мільярдів. А величезні суми осідали в кишенях "чиновників" окупаційної "влади". "Туди практично все поставляється безкоштовно - за рахунок російських платників податків", - заявив партнер RusEnergy Михайло Крутіхін.
Допомога союзній Білорусі (фактично - режиму Олександра Лукашенка) обійшлася російським платникам податків в більш ніж $ 109 млрд. Близько $ 100 млрд з цієї суми - надані Мінську знижки на паливо. Ще $ 9 млрд - кредити, які навряд чи коли-небудь будуть повернуті.
Армія Російської Федерації має за мету створити буферну зону на Сумщині та Харківщині. Кремль також прагне до того, щоб отримати сильнішу позицію під час майбутніх переговорів. Про це заявив генерал-лейтенант, військовий експерт ЗСУ Ігор Романенко в Ra...
Кандидати у президенти Польщі посперечалися під час перших передвиборчих дебатів. Причиною палкої перепалки стала Україна, передають Патріоти України. Кандидат у президенти Польщі, якого підтримує партія "Право і Солідарність", Кароль Навроцький заявив...