Нас може чекати нестабільний світ. І в оптимістичному сценарії Україна може залишитись на периферії цих процесів. Подібний розвиток подій передбачає політолог Михайло Винницький, передають Патріоти України.
"Наша революція 2014 року стала початком світової кризи, далі - анексія Криму і війна на Донбасі. Подальші конфлікти можуть відбуватися далеко. Ми не належимо до центрів економіки, як США, Велика Британія, Німеччина. Це робить їх вразливими. Скористатися з нашої периферійності можна було б, якби люди біля керма розуміли її переваги", - каже експерт. .
Українська зовнішня політика, в тому числі економічна, залежить не тільки від нас. "Світ входить у нову фазу. Це всесвітня депресія, падіння внутрішнього валового продукту й економічної активності. Чверть світової економіки зосереджена у США. 70 відсотків із неї – споживання. 20 процентів покупців у Штатах стали безробітними за два місяці. Схожі цифри в Європі. Це вплинуло на світову економіку, відповідно й на українську. Нас ще не вдарили великі світові банкрутства, але це станеться до кінця року і на початку наступного".
Масштабні економічні кризи завжди відлунюють у зовнішній політиці і часто стають передумовою військових конфліктів. "Живемо в режимі великого очікування. Криза точно вплине на ЄС. Чи готовий німецький платник податків вкотре рятувати Грецію? А тепер ще й Італію, Іспанію. У Штатах очікують нестабільність, пов'язану з президентськими виборами в листопаді. У США майже 30 тисяч жертв коронавірусу. За два місяці померлих більше, ніж за чотири роки В'єтнамської війни. Увага наших найбільших партнерів прикута до внутрішніх проблем, а не до військового конфлікту на Донбасі. Дії Росії теж непередбачувані – невпевнено почувається через падіння цін на нафту.
Нас очікують кілька років масштабного політичного переінакшення світової системи - політичного, економічного, культурного й ціннісного. Епідемія показала крихкість інституцій і загалом Західного світу. Погано дають раду з коронавірусом і зупинкою економіки. Далося взнаки, що раніше не переживали подібних криз.
В Україні ж вони чи не кожне десятиріччя. У нас значно нижче економічне падіння відбулося у 2014-2015 роках і ми виявилися не крихким суспільством. Можна припустити: коли у наступні кілька років світ буде оговтуватися від пандемії, ми можемо мати здобутки".
На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...