"Після того, як шантаж і ультиматуми, які застосовувалися Кремлем напередодні інавгураційного саміту "Кримської платформи", з тріском провалилися, Москва приступила до виконання погроз щодо її учасників. Показову помсту і розправу вирішили почати з кримських татар, оскільки вони і так є заручниками в умовах тимчасово окупованого РФ Криму", - написав він у Facebook.
За словами Чубарова, масові обшуки і затримання, проведені 3-4 вересня, російські окупанти вирішили здійснити під приводом диверсії, яку нібито здійснила група кримських татар за посередництва Джеляла.
"Як стало сьогодні відомо, Наріманом Джелялом російськими окупантами висунуто підозру у вчиненні злочину, що підпадає під дію частини 1 статті 281 "Диверсія" УК РФ і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років", - написав Чубаров.
За його словами, зрозуміло, що інкримінування Наріманом Джелялом "терористичної" статті, поряд з розправою за його принципову, чесну і незламну позицію, яка їм відкрито відстоювалася і відстоюється протягом всього періоду російської окупації Криму, переслідує одну мету - спробу Кремля дискредитувати представницький орган корінного кримськотатарського народу - Меджліс.
"Крім Нарімана Джеляла, як випливає з відомостей, що надходять з Криму, підозри за статтею 281 "Диверсія" КК РФ також пред'явлені двоюрідним братам Ахтемова Азізу і Ахтемова Асану. Відомо, що Наріман Джелял відкинув пред'явлені йому російськими окупантами сфабриковані і вигадані підозри в нібито скоєнні ним злочину і відмовився сьогодні брати участь в будь-яких слідчих заходах", - розповів Чубаров.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою та конфіскацію частини майна, що оформлене на родичку чинного міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, передают...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали: