Сміттєва проблема України: Екологи назвали місто, яке може спіткати доля Львова

Місцеві жителі міста Люботин Харківської області скаржаться на нестерпний запах, часті пожежі та отруєну воду в колодязях.

Люботинське сміттєзвалище під Харковом. Фото: sq.com.ua.

Ситуація, подібна до тієї, яка сталася на Львівщині на Грибовицькому сміттєзвалищі, може виникнути і в Харкові, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Відзначається, що під містом Люботин в Харківській області стихійне звалище, яка знаходиться в 25 км від обласного центру, отруює воду в колодязях людей і горить двічі на місяць.

На його місці вже звели корпус майбутнього сміттєпереробного комплексу, але активісти заявляють, що проект розробили з порушеннями.

Півстолітнє сміттєзвалище в Люботині вже займає 14 гектарів. Місцеві жителі скаржаться на нестерпний запах, часті пожежі та отруєну воду в колодязях. Як повідомляють в облуправлінні ГСЧС, загоряння на звалищі відбуваються виключно в спеку, іноді двічі на місяць.

За словами голови координаційної ради громадської організації "Зелений фронт" Олега Перегона, нещодавно активісти побачили на звалищі кістки тварин.

У минулому році на полігоні почали зводити комплекс по утилізації відходів. На це з держбюджету виділили 30 млн грн. Сміття, що зібралося, планують рекультивувати і поховати в котлован, а відходи розділити на органічні та неорганічні.

За даними віце-губернатора Євгена Шахненко, вже виконали половину робіт. Але екологи запевняють, що комплекс розробили з безліччю порушень.

"Його проект жахливий, з застарілими підходами до поводження з відходами. Не враховано державні будівельні норми, проігноровані санітарні та пожежні норми. До розробки проекту громадськість взагалі не допустили", - розповів Перегон.

Він зазначив, що найнебезпечніше на звалищах - це газ, який утворюється в процесі розкладання відходів. Він може спалахнути або вибухнути. Але в проекті не передбачено ні його видобуток, ні відведення. Також проектом не передбачена вишка, з якої співробітник буде спостерігати за вивантаженням відходів. По периметру об'єкт повинні оточувати загородження, які не дозволили б розлітатися поліетиленовим пакетам, але в проекті їх теж немає. Також відповідно до пожежних норм на кожні 5 гектарів комплексу повинен бути пожежний щит, тоді як проектом передбачений один щит на всю територію.

Екологи наполягають, щоб проект розробили повторно. Не менш небезпечним, ніж Люботинське сміттєзвалище, називають і Дергачівський полігон.

​Ну прямо як їх друзяки-росіяни: Військовий корабель Ірану вторгся в територіальні води Естонії

неділя, 25 липень 2021, 9:20

Військовий корабель Ірану Sahand, що прямував до Санкт-Петербурга, без дозволу зайшов в територіальні води Естонії з північно-західного боку острова Осмуссаар. Про це інформує видання ERR з посиланням на заяву естонського департаменту поліції і прикорд...

Радник "завгоспа" Зеленського має право на приватну думку: Високопоставлений американський дипломат прокоментували заяву Арестовича про "переорієнтацію України на Схід"

неділя, 25 липень 2021, 9:08

Тимчасовий повірений у справах США, заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джордж Кент раніше зауважив, що ніколи не бачився з Арестовичем. Кент сумнівається, що посадовець представляє офіційну позицію влади, повідомляють Патр...