Спікер командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що українська влада веде переговори з міжнародними партнерами щодо отримання додаткової протиповітряної оборони. Що стосується американських винищувачів F-16, то можливе їх постачання обговорюватимуть у закритих колах. При цьому у Сполучених Штатах Америки вже є законопроект щодо підготовки українських пілотів для роботи на винищувачах F-15 та F-16. Про це Гнат розповів в інтерв'ю "Радіо НВ", передають Патріоти України.
За його словами, Україна веде переговори щодо зміцнення протиповітряної оборони на всіх щаблях. Спікер командування Повітряних Сил наголосив, що питання навчання українських пілотів та отримання авіаційних платформ вирішуватимуться у більш закритих колах.
Також Ігнат наголосив, що до Конгресу США вже внесено законопроект про підготовку українських пілотів для роботи на винищувачах F-15 та F-16. Однак він попередив, що це не швидкий процес для американського політикуму, оскільки необхідно дотриматись певної процедури.
"Конгресмен Кінзінгер першим опублікував про цей візит пілотів, де вони могли поговорити в неформальній обстановці. Пілоти розповіли про потреби повітряних сил, а саме авіаційних, щоб прикрити небо, і щоб ці літаки могли допомогти нам звільняти окуповані території", – зазначив речник командування Повітряних. сил ЗСУ.
F-16 – багатофункціональний легкий винищувач, розроблений компанією "General Dynamics" в США. Завдяки своїй універсальності та відносно невисокій вартості F-16 має успіх на міжнародному ринку озброєнь, перебуваючи на озброєнні 24 країн. F-16 є наймасовішим винищувачем четвертого покоління: станом на 2009 рік збудовано понад 4400 машин, а у 2016 році експлуатували понад 2500. Хоча F-16 більше не виробляється для ВПС США, його все ще виробляють на експорт.
Біля Покровська (Донецька область) населені пункти повністю зруйновані, а людей - немає. Про це в інтерв'ю Українському радіо розповів 11-разовий чемпіон світу з кікбоксингу, військовий 110-ї окремої механізованої бригади Роман Власенко, передають Патр...
Три російські секретні військові супутники, які було запущено на початку 2025 року, випустили на орбіту загадковий об'єкт. Це викликало інтерес у фахівців з відстеження космічних апаратів і аналітиків, передають Патріоти України з посиланням на Live Sc...