"Зеленський не підтримує членство в НАТО і готує грунт для позаблокового статусу", - нардеп-"слуга" Мазурашу

Президент України Володимир Зеленський не підтримував вступ України в НАТО, коли був кандидатом у президенти. Але тепер Зеленський має вдавати, що він підтримує членство в Альянсі, оскільки зобов’язання щодо вступу України до ЄС та НАТО були внесені у Конституцію. Про це сказав народний депутат з фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу в ефірі UkrLive, передають Патріоти України.

Мазурашу зауважив, що гучні вимоги Зеленського до союзників мають показати українцям, що в НАТО Україну не чекають. У такий спосіб влада готує суспільну думку для повернення позаблокового статусу – вважає депутат.

“Хотів сказати з приводу НАТО. Не секрет, що Володимир Зеленський, коли був кандидатом в президенти, не йшов на цю посаду з прапором, що ми йдемо до вступу в НАТО. Це всі знають”, – сказав Мазурашу.

“Чому у нього змінилася позиція? Тому що він став президентом України, а в Конституцію вписали, у попередньому скликанні у 2019 році внесли зміни, і з нейтрального помінявся курс на НАТО. Він мусить як президент і гарант Конституції, яка чинна, говорити про НАТО”, – додав депутат.

“Тепер, коли в суспільстві збільшився відсоток (без Криму і частини Донбасу) за соцопитуванням тих наших громадян, які ніби підтримують вступ до НАТО, президент, на моє відчуття, загострив це питання, тобто почав говорити ледь не ультимативно: «Ну що, берете нас в НАТО чи не берете, для того, щоб показати суспільству, що насправді НАТО нас не чекає. Щоб утворювати підгрунтя для зворотніх змін”, – вважає Мазурашу.

“Зміни до Конституції у 2019 році були внесені без відповідного мандату від народу. Я вже не раз казав, що в попередньому скликанні не було триста плюс депутатів, які прийшли в парламент з програмними пунктами, що вони мають намір внести зміни до Конституції і поміняти статус з нейтрального на вступ до НАТО”, – сказав Мазурашу.

“Але ми не можемо зараз, у нас напевно немає можливості в парламенті внести зворотні зміни, хоча особисто я за нейтральний статус, і я готовий був проголосувати за такі зміни в Конституції. Вважаю, що нам найкраще бути нейтральною країною і зберігати позаблоковість. І референдум ми на даному етапі не можемо проводити, тому що в нас немає Криму і частини Донбасу», – додав представник “Слуг народу”.

"Ви не читали заяву Путіна?": Захарова нахабно відповіла Зеленському й Заходу на їхню пропозицію щодо перемир'я

неділя, 11 травень 2025, 13:57

Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...

"Москітний" флот приростає новими моделями. Що відомо про фінські десантні катери Watercat M11 Uisko, якими поповнились ВМС ЗСУ

неділя, 11 травень 2025, 12:26

На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...