Хіти тижня. Чорні опади і земля горить під ногами: Російське місто перетворилося на справжній Мордор (фото, відео)

В Кисельовську залишилося близько 90 тисяч осіб, і вони не можуть переїхати через нестачу коштів.

Місто Кисельовськ Кемеровської області РФ через "варварський" видобуток вугілля перетворилося на справжній "Мордор", місцеві жителі почали звертатися в міжнародні суди і просити у іноземних держав політичного притулку. Так, жителі міста записали відеозвернення до Міжнародного суду і розповіли про свої проблеми, передають Патріоти України.

"Виникають захворювання онкологічного характеру, житлові будинки руйнуються від вибухів, проведених розрізами, по яким ведуть відкритий видобуток вугілля варварським способом. Вугільний пил накриває практично весь Кисельовський міський округ. Дані дії за своєю суттю є геноцидом і злочинами проти людства", - вважають вони.

Ситуацію також пояснили у пабліку Stopcoal в Facebook. За словами адміністратора спільноти, в місті залишилося близько 90 тисяч осіб, і вони не можуть переїхати через нестачу коштів. У той же час у місті часом просто "горить земля" - вугілля запалюється в розрізах, зроблених приватними компаніями, а також часом випадають "чорні" опади - з домішкою вугільного пилу.

"Тут живуть, часто хворіють і рано помирають люди. Вони не можуть нікуди переїхати, бо їхнє житло нічого не варто. Тут живе близько 90 тисяч осіб. Нічого незвичайного: тут добувають вугілля приватні компанії, які постачають найбрудніший вид палива на експорт. Якщо б вугільні компанії дотримувалися права громадян на навколишнє середовище і не порушували закони РФ, то ціна на вугілля була б вище, ніж у конкурентів. Кисельовськ - справжній Мордор, де немає місця живим, а спокою мертвим", - йдеться в публікації.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...