У Китаї чоловік помер від хантавірусу - смертельного захворювання, який переносять гризуни. Детально про хвороби пише ресурс Marketwatch, передають Патріоти України.
Хантавірус - це сімейство вірусів. На відміну від коронавірусу, він не передається від людини людині. Хантавіруси в Північній і Південній Америці відомі як хантавіруси "Нового Світу" і можуть викликати хантавірусний легеневий синдром (HPS) з такими симптомами, як втома, лихоманка і м'язові болі на ранніх стадіях, а потім кашель і задишка. Інші хантавіруси, відомі як хантавіруси "Старого Світу", найчастіше зустрічаються в Європі і Азії і можуть викликати геморагічну лихоманку з нирковим синдромом (HFRS), з такими симптомами, як сильні головні болі, болі в спині і животі, лихоманка, озноб, нудота і помутніння зору. Обидва захворювання вважаються рідкісними, але можуть бути смертельними.
Вірус на тепер вивчений слабо. Американський лікар Таня Елліот зазначає, що хвороба існує вже давно, "можливо, століття", і найбільш поширена в Китаї - від 16 до 100 тисяч випадків на рік.
Як лікують? Чи є вакцина?
Немає ніякого спеціального лікування, ліків або вакцини. Чим раніше інфіковані особи розпізнаються і потрапляють в реанімацію, тим краще. У інтенсивній терапії пацієнти інтубовані і отримують кисневу терапію. Пацієнти також можуть бути підключені до внутрішньовенних крапельниць і в крайніх випадках вимагають діалізу. Тому органи охорони здоров'я рекомендують: якщо ви були поруч з гризунами та у вас є симптоми лихоманки, сильних м'язових болів і задишки, негайно зверніться до лікаря.
Наскільки це небезпечно?
У HPS рівень смертності 38%. При захворюванні HFRS вмирає від 1 до 15% пацієнтів. Хоча у деяких пацієнтів час одужання становить кілька тижнів або місяців, багато хто повністю одужує без будь-яких ускладнень.
У США зареєстровано 728 випадків хантавірусу з 1993 по січень 2017 року. У 2018 році Всесвітня організація охорони здоров'я провела моніторинг спалаху близько 100 випадків в Панамі і прийшла до висновку, що "не існує значного ризику міжнародного поширення".
Хто найбільше схильний до ризику захворіти?
Захворіти може будь-яка людина, незалежно від стану здоров'я, після контакту з гризунами, що переносять хантавірус. У США люди, що живуть в сільській місцевості, частіше стикалися з вірусом.
Як не заразитися або мінімізувати ризик?
Найкраще, що ви можете зробити, - це максимально уникати контактів з гризунами вдома, на роботі або за містом. У хаті, квартири, гаражі або на дачі закрийте всі діри або щілини, які можуть пропустити гризунів. Розставте пастки. Запечатайте і приберіть з легкодоступних місць їжу. Санітарія є ключовим моментом в профілактиці хантавірусу.
Дуже важливо вжити заходів обережності, перш ніж прибирати приміщення, яке може виявитися місцем зараження гризунами. По-перше, провітріть його, відкривши двері і вікна не менше ніж на 30 хвилин. Переконайтеся, що ви носите гумові, латексні або вінілові рукавички. Не піднімайте пил, підмітаючи або пилососячи: спочатку обприскайте область можливого зараження дезинфікуючим засобом або сумішшю відбілювача і води, і дайте йому вбратися протягом п'яти хвилин. Використовуйте паперовий рушник, щоб зібрати сечу і кал гризунів і утилізувати їх. Нарешті, продезінфікуйте предмети, які могли бути забруднені гризунами або їх сечею і калом.
Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...
Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...