Знавець античних часів, доктор Наами Сукенік каже, що це найраніший відомий зразок такої тканини у всьому Південному Леванті. До цього були відомі лише зразки королівського пурпуру часів Римської імперії, тобто щонайменше на тисячу років молодше.
Своїм пурпуровим кольором тканина зобов'язана трьом видам молюсків, що мешкають в Середземному морі. Зазначається, що у долині Тімна розташовувалися знамениті мідні Копальні царя Соломона. Туди тканину доставили за сотні кілометрів, що, ймовірно, збільшило її вартість, а власнику додало престижу.
"Чудовий відтінок, той факт, що фарба не линяє, і складності з видобутком барвника, який зустрічається в незначних кількостях в раковинах живих морських равликів, все це сильно підвищувало вартість такої фарби, яка часто цінувалася навіть вище золота. Думаю, якби ми мали можливість заглянути в гардероб царя Давида або Соломона, ми напевно виявили б там одяг кольору королівського пурпуру", — розповів доктор Сукенік.
Своєю чергою, професор Тель-Авівського університету Ерец Бен-Юсеф, який керує розкопками, додав, що шмат тканини виявили в глибині пустелі, "де такі цінні тканини зазвичай не в ходу".
"Для королівського пурпуру це дуже ранній період і дуже дивне місце", — сказав професор.
За його словами, ця знахідка демонструє в Новому Світі життя кочових народів на зорі становлення Ідумейського, Моавітського та Аммонітянського царств.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...