Офіс у Києві, що займається доставлянням води, назбирав для армії бутель монет.
Кошти збирали серед колег в рамках акції "Смілива гривня", яку започаткував Національний банк України. Монети на суму понад 2,8 тис. грн заважили майже 70 кг.
Зазвичай у банку принесені монети рахують вручну. Однак кошти з бутля рахував спеціальний апарат, який сортує монети й видає на екран кількість грошей. Майже за 2 години касирка посортувала монет на 29 пакетів.
"Загальна сума 20 тисяч 836 гривень і 30 копійок – це зарахують на рахунок в Національному банку", – сказала вона.
Загалом за 1,5 місяця акції для наших воїнів вдалося зібрати майже 900 тис. грн. У НБУ зазначили, що найактивнішими учасниками акції є діти.
"Вони долучаються самотужки і приносять ці монети разом з батьками. Наша мета не якась певна сума коштів. Основна мета – це дати кожному українцю можливість зробити свій вклад у перемогу, навіть, якщо це 10 копійок", – сказала головна експертка управління зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Тетяна Машлаковська.
Як це працює: збираєте усі монетки, які маєте вдома та приносите до будь-якого банку, який бере участь в акції.
Монетки, які є в обігу, приймуть у відділеннях і одразу перерахують Збройним силам України. Ті монети, які вивели з обігу спочатку поміняють на дійсні гроші й вже потім їх можна задонатити для армії.
Зараз на руках українців монет на 5 млрд грн – це ті, що в обігу. І ще на 500 млн грн тих, які вже недійсні. Віддати їх і допомогти армії можна до 31 жовтня 2022 року, додали в Нацбанку.
У Греції представники української громади повідомили про напад групи невідомих з комуністичною символікою, під час заходу, приуроченого до Дня пам’яті жертв Голодомору. Про це написав священник Української церковної спільноти святого Миколая УГКЦ у Гре...
Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на честь балістичної ракети, якою росіяни нещодавно вдарили по Дніпру. Про це голова сім’ї Володимир Сухов розповів виданню «Газета.ru», переда...