Не все так просто: Лікар розповів, чим загрожує втрата нюху після COVID-19

Після перенесеного коронавірусу у людини може зникнути нюх або спотворитися. Зазвичай після інфекції відновлення нюху відбувається після 2-3 тижнів. Про це розповіла ТСН сімейний лікар Людмила Коломієць, передають Патріоти України.

Але є і ті люди, у яких нюх зникає на довгий час.

Аносмію (втрату нюху) пов'язують з пошкодженням:

  • нюхальних нервових клітин;
  • нюхових цибулин;
  • ділянки кори головного мозку, який відповідає за розпізнавання запахів;
  • підтримуючих клітин нюхального епітелію.

Якщо у вас виробилися антитіла до вірусу, а нюх не повернувся або спотворився, почекайте 2-3 тижні. На жаль, немає медикаментів, які можуть повернути нюх швидко, як вам би хотілося.

Втрата нюху може бути дуже небезпечна, через те, що впливає на апетит. Він через це знижується. Запахи ми сприймаємо ортоназально і ретроназально.

"Ортоназально, тобто через ніс, коли вдихаємо аромат квітки або страви з повітрям. Молекули запаху потрапляють в ніс. Потім - в нюхову щілину, де їх зчитують нюхові клітини з віями. І кінцева станція-мозок, куди нюхові клітини відправляють інформацію про запах їжі через нюховий нерв", - розповіла лікар.

При аносмії ми не можемо відчувати запахи ніяк. Це впливає не тільки на апетит, але і знижує рівень харчової безпеки. Людина не може відрізнити зіпсоване блюдо від свіжого, солоне або гірке від солодкого.

"Готуємось до найгіршого сценарію": Кличко розповів, які торгові мережі, ринки, магазини та ТРЦ працюватимуть у випадку блекауту

субота, 3 грудень 2022, 17:23

У випадку нових ударів ворога по критичній інфраструктурі України та повної відсутності внаслідок цього електропостачання, в Києві продовжуватимуть працювати окремі торгові мережі, ринки, магазини та ТРЦ. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив у сво...

"Точно зустрічала б у Києві окупантів": Анатолій Анатоліч шокував заявою про відому українську співачку

субота, 3 грудень 2022, 16:29

Український телеведучий Анатолій Анатоліч висловився про Maruv - співачку, яка народилася і виросла в Україні, а тепер виступає в Росії і цинічно мовчить про вбивства співгромадян. Анатоліч переконаний, що артистка чекала на "русский мир" і з радістю з...