В Дрогобицькому районі Львівської області виявили хантавірус. Доктор медичних наук, епідеміолог Наталія Виноград розповіла про особливості протікання хантавірусу, його поширення в Україні і симптоми захворювання, повідомляють Патріоти України.
За словами медика, будь-яке природно-осередкове захворювання є небезпечним для людини, а тому з метою їх попередження повинні вживатися відповідні заходи. "В тому, щоб захворіти на будь-яке природно-осередкове захворювання – від хвороби Лайма, яку всі знають, до геморагічної гарячки з нирковим синдромом – нічого доброго немає. Треба дотримуватися тих регламентів безпеки, які стосуються нашої життєдіяльності. Треба все робити на винищення гризунів – це супер резервуар для багатьох вірусів, а не лише хантавірусів. І потрібно дотримуватися регламентів збереження продуктів, захисту водних об’єктів та бути уважними", - зазначила медик.
Вона додала, що хантавірусом в Україні вже могли перехворіти близько 10% людей. "Ми робили дослідження в цьому регіоні (Львівська область - ред.): 12% людей мають антитіла до хантавірусу. Тобто, кожен десятий колись із ним зустрічався і перехворів. Ба більше, серед тих, хто був у наших стаціонарах, 24% пацієнтів були хворі на геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Це найпоширеніше захворювання на території України з так званої групи нетрансмісійних хвороб. Кожний громадянин має зробити все, аби уникнути ризику зараження хантавірусом", - додала епідеміолог.
На ринку пального України продовжуються зміни. І після здешевшання палива на 2−3 гривні на водіїв чекає ще один «сюрприз»: з 1 травня країна переходить на бензин зі спиртом, а саме — з біоетанолом. Це вимога закону, який Верховна Рада прийняла у червні...
Демобілізація військових, які тривалий час служать, потребує створення відповідних умов для заміни. Зараз проводяться дослідження та розробляються механізми для безпечного втілення цього процесу. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Павло...