В Дрогобицькому районі Львівської області виявили хантавірус. Доктор медичних наук, епідеміолог Наталія Виноград розповіла про особливості протікання хантавірусу, його поширення в Україні і симптоми захворювання, повідомляють Патріоти України.
За словами медика, будь-яке природно-осередкове захворювання є небезпечним для людини, а тому з метою їх попередження повинні вживатися відповідні заходи. "В тому, щоб захворіти на будь-яке природно-осередкове захворювання – від хвороби Лайма, яку всі знають, до геморагічної гарячки з нирковим синдромом – нічого доброго немає. Треба дотримуватися тих регламентів безпеки, які стосуються нашої життєдіяльності. Треба все робити на винищення гризунів – це супер резервуар для багатьох вірусів, а не лише хантавірусів. І потрібно дотримуватися регламентів збереження продуктів, захисту водних об’єктів та бути уважними", - зазначила медик.
Вона додала, що хантавірусом в Україні вже могли перехворіти близько 10% людей. "Ми робили дослідження в цьому регіоні (Львівська область - ред.): 12% людей мають антитіла до хантавірусу. Тобто, кожен десятий колись із ним зустрічався і перехворів. Ба більше, серед тих, хто був у наших стаціонарах, 24% пацієнтів були хворі на геморагічну гарячку з нирковим синдромом. Це найпоширеніше захворювання на території України з так званої групи нетрансмісійних хвороб. Кожний громадянин має зробити все, аби уникнути ризику зараження хантавірусом", - додала епідеміолог.
У Харкові 33-річний чоловік приніс гранату в торговий центр і погрожував її підірвати, зловмисника затримали. Згідно з повідомленням поліції, у нього на території торговельного комплексу виникла суперечка з незнайомцем, передають Патріоти України. «Про...
28 червня помер Ігор Миронович Калинець — видатний український поет, дисидент, багаторічний політв'язень радянських таборів, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, почесни...