Якщо Магнус Сьодерлунд мав на меті, щоб про нього почали говорити, то він свого домігся.

Днями в Швеції вчений-біхевіорист Магнус Сьодерлунд, виступаючи по телебаченню, запропонував для боротьби з глобальним потеплінням повернутися до канібалізму. Тобто, кажучи по-простому, почати вживати в їжу людські трупи, передають Патріоти України.
Причину для цього він висунув загальновідому - м'ясне скотарство є одним з головних джерел нагрівання земної атмосфери СО2. Тут відразу треба зробити одне пояснення: цю новину не треба сприймати, як зробили деякі ЗМІ, конспірологічно. Мовляв, в дію в черговий раз привели принцип «вікна Овертона», коли в масову свідомість вкидається теза про щось неможливе, а потім проводять його через етапи «немислиме - радикальне - прийнятне - розумне - стандартне - діюча норма».
Журналіст The New American, наприклад, припустив, що Сьодерлунд є аферистом, який хоче, щоб його прізвище «як вченого» прозвучало на весь світ (що, до речі, і сталося). Він порівнює тезу шведа про майбутню екологічну катастрофу з прогнозом в 1894-му році The Times, що через велику кількість кебів Лондон в 1945-му році буде похований під шаром в дев'ять футів (більше 270 см) гною.
Додамо тільки, що якби Сьодерлунд був справжнім вченим, то він розумів би, як мінімум, що природа ще мільйони років тому вставила в представників тваринного світу запобіжник від внутрішньовидового канібалізму. Чим вище ми піднімаємося по класифікації різноманітної фауни, від комах і земноводних до теплокровних ссавців, тим випадки «поїдання собі подібних» рідше.
У людей же канібалізм, якщо не враховувати психічні захворювання, зустрічається в двох випадках. Перший - містичні ритуали (до того, хто поїдає мозок ворога, нібито переходять його знання, серце - його хоробрість, печінку - його сила і т. ін.). Другий - екстремальні обставини - канібалізм якраз через глобальне потепління епоху неандертальців.
Впровадити ж канібалізм в сучасному світі на раціональних підставах (мовляв, так корисніше для клімату) неможливо навіть в самих «екологічно просунутих» умах. Втім, шведський біхевіорист свого домігся - тепер його прізвище знає весь світ.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...