Попри повномасштабну війну інтернет-крадіїв не поменшало. Навпаки, їх кількість стала ще більшою. Тому в Україні запустили проєкт, який допоможе протистояти шахрайству в інтернеті, передають Патріоти України.
Як повідомляє НБУ, одним із найпопулярніших видів шахрайства в інтернеті є нібито фінансова допомога для постраждалих від війни. "Найпоширенішим видом стала фейкова соціальна допомога від державних чи міжнародних організацій постраждалим від війни українцям. У 2022 році НБУ виявив близько 4500 фішингових ресурсів, тоді як у 2021 році ця цифра була на порядок меншою", – йдеться в повідомленні регулятора.
Користувач переходить за посиланням на сайт, де його просять вказати дані платіжної картки "для отримання допомоги". Після цього їх використовують для грабіжки користувача.
Для крадіжки коштів зловмисники проводять фішингові кампанії, метою яких є виманювання даних для доступу до банківських рахунків. Обіцянки шахраїв варіюються в залежності від актуальних новин, особливо тих, що стосуються надання громадянам державної та міжнародної фінансової допомоги, також вони організовують фейкові збори коштів для надання допомоги ЗСУ, – йдеться в повідомленні.
Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України спільно з НБУ запустили проєкт із протидії такому шахрайству. Для цього при переході користувача на шахрайські сайті буде відкриватися повідомлення з застереженням.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...