Ось вже близько півтора століття колись зарослий очеретом яр між Верхнім містом і Печерськом перетворився на головну вулицю Києва. Вже майже не лишилось в живих містян, котрі бачили чарівність "царського" Хрещатика спаленого радянськими диверсантами 1941 року. Та й тих, хто пам'ятає його ще незаплямовану ампірську велич, в якій вулиця постала з руїн до 1960 року, з кожним роком все менше, зазначають Патріоти України.
Те, що велич та красу головної вулиці столиці України найбільш повно можна показати лише з повітря архітектори, фотографи та художники знали вже давно. Однак до епохи дешевих безпілотників з фото та відеокамерами оснащеними пристойною оптикою було ще дуже далеко. Ще на початку 2000-х такі краєвиди робили засобами малої авіації з купою бюрократичних погоджень щодо безпеки. А в радянські часи - тим паче, навіть з панорамних вікон чиновницьких кабінетів, котрих так багато було і було на Хрещатику.
Першою достукатись до радянських функціонерів, аби показати як годиться красу "радянського Києва" і Хрещатика зокрема вдалося власному фотокореспонденту газети "Известия в Украине" в 1950-70 роках, Ірині Пап (1917 - 1985). Наполеглива жінка змогла першою відобразити з висоти пташиного польоту відроджений з руїн центр міста.
Уродженка Одеси щиро полюбила Київ і кращі роки свого творчого життя присвятила столиці України. Також їй вдалося першою відобразити пуск найстаріших станцій Київського метрополітену, універсальну електронно-обчислювальну машину "Київ" (так званий комп'ютер), і його творця, молодого кібернетика Віктора Глушкова та інші видатні події.
Останні роки життя фотограф очолювала Інститут журналістської майстерності при Спілці журналістів України. Вона передавала свою репортерську майстерність молодим колегам. Ірина Пап була зарахована до списку найвідоміших жінок-фоторепортерів світу.
Колишній чемпіон з боксу Майк Тайсон виділив найвеличніших спортсменів усіх часів. Американець взяв участь у шоу The Big Podcast з Шакілом О'Нілом, де назвав найвеличнішого баскетболіста і боксера всіх часів, передають Патріоти України. "Найвеличніший ...
. Днями над головпоштамтом у Києві було вперше піднято біло-чорний стяг. Виявляється, це символ Надії, котрий покликаний нагадувати про зниклих безвісти на війні та полонених. . Прапор надії – це неофіційний символ, започаткований в Україні у 2025 ро...