Росія може піти на використання сили, щоб не допустити перемоги на виборах у Грузії "Єдиного національного руху", політичної партії, яка була правлячою у країні за часі президентства там Саакашвілі. Таку думку у публікації на сайті аналітичного центру Council on Foreign Relations висловив директор Інституту міжнародного лідерства Маккейна Девід Креймер, який у минулому посідав посаду президента неурядової організації Freedom House. Про це пише Голос Америки, інформують Патріоти України.
"Хоча ймовірність повномасштабної війни між Росією та Грузією мала, не можна виключати поновлення конфронтації між цими двома країнами протягом наступного року-півтора", - відзначає Креймер у публікації.
На думку американського експерта з питань України та Росії, Москва може піти на посилення тиску на Грузію, аж до застосування військової сили, залежно від кількох факторів.
Senior Director David J. Kramer moderating "Silencing Voices of Russian Opposition." Follow along at #ACRussia pic.twitter.com/L3PRwwvGBs
— The McCain Institute (@McCainInstitute) 15 березня 2016 р.
"Майбутні події, такі як Варшавський самміт НАТО у липні та парламентські вибори у Грузії восени, можуть призвести до відновлення напруги між країнами та навіть військової кризи", - пише Креймер.
Looking forward to the next Atlantic Council report #PutinAtWar, @MaksCzuperski is preparing pic.twitter.com/15hPCfpb94
— Mikheil Saakashvili (@SaakashviliM) 13 лютого 2016 р.
"Залежно від того, чи буде надано Грузії статус країни-кандидата у члени НАТО, Кремль може прийняти рішення посилити тиск на Тбілісі. Якщо "Єдиний національний рух", партія колишнього президента Грузії Саакашвілі, якого Путін ненавидить, матиме високі шанси на перемогу на парламентських виборах, Росія може втрутитись, щоб недопустити такого результату, або ж відповісти на нього", - вважає експерт.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...