Карпатські вулкани перестали вивергатися вже кілька мільйонів років тому і перетворилися в гірські хребти та окремі гори-останці. Але ще й зараз можна спостерігати деякі прояви пізньої стадії вулканізму: грязьові вулкани та водяний гейзер. Гейзер - це джерело, яке періодично викидає високо в повітря струмені води й пари. Найвідоміші гейзери знаходяться в Ісландії, на Камчатці, в парку Йеллоустоун. Є свій гейзер і в Україні.
Невеличке закарпатське село Вучкове має мінімум три цікаві особливості. У 2006 році, після п'яти років будівництва, тут було відкрито автомобільний міст довжиною 91,3 метра через річку Ріка. Вучкове - батьківщина карпатської медоносної бджоли, виведеної тут в 60-і роки XX століття. Ця бджола відрізняється своєю працьовитістю, невибагливістю і морозостійкістю. Але сама унікальна пам'ятка села знаходиться в сусідньому урочищі Петровець - єдиний в Україні гейзер.
За розповідями місцевих жителів раніше природний фонтан вистрілював потужним потоком заввишки 5-7 метрів 4 рази на добу. Вода була дуже гаряча і солона як ропа. Краї гейзера були покриті соляними відкладеннями. Все змінилося в 90-і роки XX століття. Металургійний комбінат зібрався викупити землю урочища Петровець для будівництва великого оздоровчого комплексу. Вода з гейзера повинна була йти в купелі санаторію. Геологи взялися за спорудження відведення води та порушили водотік гейзера. Вода перестала бити з нього з постійною черговістю, а пішла в трубу.
Вода в гейзері зараз холодна, рази в три менше солона, ніж раніше і б'є нерегулярно виключно в горизонтальному напрямку. На кам'янистому березі стоїть вертикально заварений обрізок труби. Навколо неї земля руда через високий вміст заліза у воді викидається гейзером. Інша труба виходить із землі горизонтально над річкою. Періодичність вивержень непостійна. Чекати його можна і кілька годин.
За словами очевидців, наближення виверження можна впізнати по глухому кипіння в трубі. У пік виверження, клекітний пінний потік насиченою газами води б'є в протилежний берег. Біля вертикальної труби утворюється велика калюжа. Створюється враження, що вода кипить. Досягнувши піку, процес поступово затихає. Навіть тепер викид води в гейзері залишає сильне враження.
"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...
Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов" проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...