"Їздити до Путіна можна, а домовлятися із ним – ні", - Портников

Сьогодні російський президент все ще не готовий визнати, що тиск Заходу матиме руйнівні наслідки для економіки його країни і збереження влади.
Обличчя Путіна під час зустрічі із Меркель. Фото: ЕРА.

"Напередодні візиту федерального канцлера Ангели Меркель до Москви спостерігачі намагалися зрозуміти, чи зможуть домовитися Меркель і російський президент Володимир Путін, чи знайдуть вони спільну мову на тлі конфлікту Євросоюзу і США через вихід Сполучених Штатів з угоди щодо Ірану. Найбільш оптимістичними були, звичайно, спостерігачі в Москві", - пише оглядач Віталій Портников у статті для "Радіо Свобода", передають Патріоти України, та продовжує:

"Тут говорили про «ренесанс» російсько-німецьких відносин, доводили, що приїзд Меркель – як і майбутній приїзд президента Франції Емманюеля Макрона – яскравий доказ відсутності ізоляції Путіна на міжнародній арені. Та й сам Путін щосили вдавав, що приїзд Меркель – мало не «сімейний» візит: канцлера він зустрічав з квітами та прем’єром Дмитром Медведєвим.

Але результат цієї зустрічі не новий: ніяких домовленостей по жодному з питань. Немає ніякого розуміння, чи будуть загальними дії щодо Ірану. Немає ніяких нових пропозицій по Сирії. Немає ніяких точок дотику з Україною. Навіть ситуацію з миротворцями ООН Меркель і Путін зараз бачать зовсім по-різному – хоча ще недавно російський президент вдавав, що готовий до поступок.

Путін ще не готовий визнати, що тиск Заходу матиме руйнівні наслідки

Про зустріч у «нормандському форматі», як і раніше, говорять, але дати її проведення не називають. Меркель стверджує, що така зустріч повинна принести конкретні результати – але поки таких результатів не проглядається.

Нічого нового ми не почули і з приводу «Північного потоку-2». Путін стверджує, що транзит через українську територію і після запуску нового газопроводу буде збережений – але тільки в разі, якщо для цього будуть економічні обґрунтування. Меркель закликає зберегти за Україною важливу роль в транзиті і не допустити збитків для її економіки. Це не одна і та ж позиція, це – різні позиції. І нічого дивного в цьому немає. Сьогодні російський президент все ще не готовий визнати, що тиск Заходу матиме руйнівні наслідки для економіки його країни і збереження влади. Саме тому їздити до Путіна можна. А домовлятися з ним – не можна".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...