"Ми буваємо такими ж жорстокими до протилежної сторони, як і вона до нас", - волонтер Хоттабич

Ілля Лисенко нагадав, що спочатку у Дебальцевому половина мирних жителів підтримувала ЗСУ, але потім цифри змінилися не на краще через неналежну поведінку самих військових.

Волонтер Ілля Лисенко ("Хоттабич"). Фото: ВВС.

Українська сторона може звинувачувати бойовиків в усіх "смертних гріхах", проте варто брати до уваги, що чимало злочинів чинять і українські військові. Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив український волонтер Ілля Лисенко ("Хоттабич"), чию "Екстрену медичну службу ХОТТАБИЧА" (ASAP RESCUE) добре знають у зоні АТО і яка займається евакуацією поранених, передають Патріоти України.

"Ми багато спілкуємося з людьми, особливо з цивільними. Ми даємо свої машини, коли до нас звертаються з проханням забрати "двохсотих", які перебувають на тому боці. Але ми не їдемо на той бік. Вантаж-200 нам зазвичай вивозять на нульовий блокпост. Ми його забираємо і веземо далі, але це дає нам можливість спілкуватися. У нас уже відбувся розрив шаблонів.

Ми можемо звинувачувати ту сторону в усіх смертних гріхах, але не мусимо забувати, що інколи ті ж таки смертні гріхи чинимо самі. Ми кажемо, що на тому боці знущаються з наших військовополонених, інколи повертаючи їх уже кастрованими. Це факт, який наша влада всіляко намагається приховати. І справді, з одного боку, говорити про такі речі — велика моральна проблема. Але це факт. А з іншого — я чудово пам'ятаю літо минулого року, коли принаймні двічі-тричі на місяць мені телефонували люди з проханням знайти цивільних, які проходять наші блокпости. Тобто люди доходили до наших блокпостів і на них же зникали", - розповів Хоттабич.

"Ми буваємо такими ж жорстокими до протилежної сторони, як і вона до нас. Це зворотний бік війни. Не можна залишитися на ній із чистими руками. Не виходить", - каже волонтер. За його словами, слід брати до уваги ще й те, що серед людей, котрі пішли добровольцями на фронт, — колосальна маса тих, хто не зміг реалізуватися в мирному житті. "Коли ми увійшли в Дебальцеве, підтримка населення становила 50 на 50. Половина плювала нам у спину, половина чекала нас із розпростертими обіймами. А коли ми залишали Дебальцеве, то дай Боже, щоб населення підтримувало нас на 10%.

Ми втратили підтримку, бо держава нічого не зробила, аби населення відчуло: в цій країні є влада, порядок і повага до цивільного населення. Натомість місто отримало військовослужбовців, які постійно бухають, брязкають зброєю і шукають на свій зад пригод. Деякі, відбуваючи на ротацію, обов'язково прихоплювали з собою щось із міста. Наприклад, із заправок щезли бензоколонки. За ніч їх демонтували, а вранці вивозили вкупі з майном підрозділів…", - заявив Лисенко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Сумно до сліз: У мережі порівняли Бахмут до війни і зараз (фото)

п’ятниця, 4 квітень 2025, 14:49

У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...

Українські хакери зламали листування "волонтера" РФ та дізналися про квартирні махінації на окупованих територіях

п’ятниця, 4 квітень 2025, 11:58

Відомий волонтер РФ Олександр Іванов намагається заволодіти нерухомістю в тимчасово окупованому Маріуполі й інших непідконтрольних Україні містах нібито для потреб своєї волонтерської організації. Листування, які свідчать про махінації з нерухомістю та...