Як повідомила голова Міністерства освіти та науки України Лілія Гриневич, фінський уряд оголосив, що готовий підтримувати реформу шкільної освіти в Україні, інформують Патріоти України з посиланням на Громадське.
За її словами, фіни рідко обирають цей пріоритет для співпраці з іншими країнами, оскільки «у них і так є освітній туризм, всі до них їздять запозичувати досвід».
«Але коли вони побачили нашу концепцію «нової української школи» і вивчили всі документи, на політичну пропозицію уряду з приводу реформи освіти, вони сказали «так, це те, якою має бути школа і ми готові в це вкладатися», — розповіла Гриневич.
Міністр зазначила, що система освіти у Фінляндії є прикладом для багатьох країн, але дуже відрізняється від системи української освіти.
«Фінська школа, коли викладає матеріал, вона викладає його інтегрованими предметами, тобто немає специфічного поділу на багато предметів, як у нас звикли. Якщо ви гуманітарій, поглиблено вивчаєте цілу палітру гуманітарних предметів, то тоді ви можете отримати загальний інтегрований курс фізики, хімії і біології. У нас, нажаль, цього підходу не розуміють, він є цілком новий і зараз ми запропонували лише на громадське обговорення, поки що тільки як проект, а саме для старшої профільної школи 10-11 класів», — розказала Гриневич.
За її словами, така система сприймається з великим спротивом в першу чергу вчителями.
«Вони звикли до традиції предметного викладання. Постає дуже багато питань, хто буде викладати такий інтегрований курс? А чи від цього не постраждає рівень вивчення біології, фізики і хімії в Україні… Ідея полягає в тому, що ми повинні до старшої школи прищепити дітям не ненависть або байдужість до математики і природничих предметів, а навпаки зацікавленість, щоби більша кількість дітей обирали в 10-11 класі поглиблене вивчення природничих предметів», — додала міністр освіти.
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...