"Про багатогранну діяльність Рубана знали всі. Його затримання може бути переділом сфер впливу на ринку нелегального обігу зброї" - юрист

На думку експерта, якщо затримання глави "Офіцерського корпусу" не завершиться реальним вироком, значить, українські спецслужби використовують його арешт як елемент торгу.

Володимир Рубан. Фото:24tv.ua

Затримання глави "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана з партією зброї з окупованих територій Донбасу може бути боротьбою за канали збуту нелегальної зброї. Таку версію висунула юрист, експерт-кримінолог Анна Маляр у Facebook, зазначають Патріоти України.

"Затримання Рубана може бути переділом сфер впливу на ринку нелегального обігу зброї. Те, що нелегальна зброя рано чи пізно використовується для вчинення злочину, зрозуміло. Тому офіційне припущення, що зброя завозилася саме для цього, не є свідченням високопрофесійності – це речі очевидні. Про багатогранну діяльність Рубана знали всі і навіть Google", – підкреслила вона.

Юрист додала, що підсумки скандалу з Рубаном покажуть справжні цілі СБУ.

"Якщо буде вирок і реальне покарання з його відбуттям – тоді так! Слава спецслужбам! Якщо ж історія завершиться нічим – тоді це елемент торгу, тиску, шантажу, переговорів тощо. "Нічим" – це в публічній площині, бо тим, чим насправді завершуються гучні затримання без обвинувального вироку, знає лише вузьке коло осіб", – пояснила вона.

Маляр додала, що сучасні канали збуту нелегальної зброї давно перетворилися на широко розгалужені мережі.

"Вони, якщо вірити Європолу, за структурою є і вертикальні, і горизонтальні... В Україні, щоправда, досі переважають горизонтальні злочинні угруповання, з верхівкою у вищих кабінетах влади. Тому з одного боку – горизонтальні злочинні організації простіше викривати для правоохоронців, але в українських реаліях це ускладнено тим, що на верхівці злочинної структури завжди буде якийсь високопосадовець (група, клан). Тому, якщо викривають, та ще й так гучно – значить, когось на верхніх щаблях злочинної структури хочуть замінити, або взагалі перепідпорядкувати налагоджений кримінальний потік іншому клану", – підсумувала вона.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У США помер автор легендарного "Форреста Гампа"

п’ятниця, 18 вересень 2020, 11:23

Груму було 77 років. "З величезним сумом я повідомляю про смерть нашого дорогого друга Вінстона Грума. Місто Ферхоп сьогодні втратив легендарного автора. Будь ласка, підтримайте його друзів і родину в своїх думках і молитвах", - заявила пані мер в соцм...

Вихователька своєї вини не вбачає: У Хмельницькому 2-річний малюк випав з вікна дитячого садочка (відео)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 11:12

Завідуюча садочком уточнила, що вікна в групі були закриті, принаймні, повинні бути закриті, тому як випала дитина, вона не розуміє. За словами дитячого нейрохірурга Ігоря Бойка, дитину госпіталізували 16 вересня. Зараз він знаходиться в реанімаційному...