Потрібно, щоб ми диктували правила гри, а не погоджувалися з тим, що нам нав'язують. Про це пише в блозі на сайті Новое время політолог Володимир Фесенко, інформують Патріоти України.
Президент України Петро Порошенко і помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд провели зустріч під час її візиту до Києва.
На президента намагалися тиснути і більш серйозні діячі, так що пані Нуланд, при всій повазі до неї, навряд чи здатна в цьому досягти успіху.
Крім того, був досить дивний момент: пройшла інформація, що зустрічі не буде, але потім вона все-таки відбулася. У мене складається відчуття, що відбулася ця зустріч на велике прохання американської сторони.
Я в цілому скептично ставлюся до дуже популярної у нас версії тиску на Україну: про те, що Америка викручує нам руки, що вона змусить нас. Змушує вже більше року - і який результат? Про те, що ось-ось відбудуться вибори в Донбасі, що ось-ось проголосують закон, що все вже погоджено, всіх вже переконали і примусили, я чую як мінімум з осені минулого року.
Не називаючи імен, можу відзначити, що законопроект дійсно готується і, можливо, вже майже закінчено; але існують серйозні політичні обставини, що перешкоджають його прийняттю. Якщо не будуть вирішені питання безпеки - як мінімум припинення бойових дій на Сході України - приймати законопроект ніхто не буде.
Сам по собі законопроект потрібен, оскільки він дозволить нам закріпити українські умови проведення виборів. І я прихильник таких дій - потрібно, щоб ми диктували правила гри, а не погоджувалися з тим, що нам нав'язують. І зараз така можливість є.
Між іншим, нинішній законопроект, розроблений міжнародною групою, категорично не влаштовує Росію і сепаратистів, що говорить багато про що.
Я з іронією ставлюся до версій про тиск. Тиснуть по-іншому, а не так, як це робить Нуланд. І то, як зараз поводиться українська дипломатія (нагадаю про інцидент з реакцією на виступ генсека ООН і ситуацію в ПАРЄ), показує, що ми зараз не сповідуємо модель "чего изволите?". Ми поводимося досить жорстко і наступально.
Звичайно, у деяких європейських політиків і представників США є бажання скоріше розправитися з ситуацією в Донбасі. Одна високопоставлена чиновниця Держдепартаменту деякий час назад сказала, що сподівається на вирішення конфлікту в Донбасі до кінця року (якраз до завершення президентського терміну Барака Обами).
Але заради чого нам робити подарунки Обамі? Він за весь час свого президентства навіть не зволив приїхати до Києва, і ми не зобов'язані робити йому будь-які політичні подарунки до закінчення його президентства. У нас є свої інтереси і своя позиція, якої ми повинні дотримуватися.
І ця позиція зараз полягає в тому, що спочатку вирішуються питання безпеки, і тільки потім починається обговорення виборів.
Українська парамедикиня, командирка медичної служби "Ульф" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова вважає, що росіяни продовжать наступ на Дніпропетровську область та прагнутимуть подальшої окупації регіону. Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту...
FPV-дрон батальйону SIGNUM наздогнав та знищив російського окупанта на мотоциклі. Відповідне відео опубліковано на каналі підрозділу, інформують Патріоти України.