У "Нафтогазі" пояснили, як український ринок може обійтися без облгазів Фірташа

Комбінація державного регулювання та контролю Фірташа над облгазами фактично закриває конкуренцію у постачанні газу населенню.

Дмитро Фірташ. Фото:dw

Комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко закликав Кабмін позбутися посередників при поставках газу населенню. Про це Вітренко написав у своєму Facebook, передають Патріоти України.

"Більшість людей переконані, що газ населенню постачає Нафтогаз. Але це неправда. На жаль, цей міф спеціально поширюють. Неважко здогадатися чому.

Кабмін своєю постановою зобов'язує Нафтогаз продавати газ фірташевським посередникам, які потім "постачають" його населенню. Фактично, все, що ці "постачальники" роблять, це виставляють рахунки і збирають гроші з населення. За це посередники отримують передбачену урядом комісію. Що збільшує ціну на газ для населення. Але це не головна проблема.

Ці посередники, з одного боку, накопичують величезні борги за газ, який вони беруть у Нафтогазу. Вони кажуть, що це їм населення заборгувало. Перевірити ми це не можемо. Бо інші кажуть, що на борги населення вони списують газ, який був втрачений або вкрадений облгазами.

Нагадаю, переважна більшість облгазів теж належать Фірташу.

Чи зможуть ці посередники отримати гроші від населення за газ, який люди реально не споживали? На це питання немає позитивної відповіді. Бо ми не хочемо, щоб люди платили за приписки. Ми також не хочемо, щоб Нафтогаз, державний бюджет, всі, хто отримує фінансування з держбюджету таким чином втрачали кошти. Держбюджет - не гумовий. І так необхідно було вносити в нього зміни, бо не вистачало передбачених грошей на субсидії.

З іншого боку, комбінація державного регулювання та контролю Фірташа над облгазами фактично закриває конкуренцію у постачанні газу населенню.

Тобто ці фірташевські посередники ще й монополісти. І це велика проблема. Бо якщо людям кажуть, що ціна ринкова, то вони мають бачити реальну та справедливу конкуренцію. Тоді вони зможуть повірити, що і ціна справедлива.

Спроби "перевести стрілки" з Фірташа на Нафтогаз, може комусь особисто і допомагають, але ситуацію з народною довірою до дій влади все одно не рятують...

Ми вже давно поставили питання про необхідність внесення змін до постанови Кабміну про накладення обов'язків на Нафтогаз продавати газ фірташевським посередникам.

Бо навіть не видно обґрунтування такому державному регулюванню, яке людям збільшує ціну на газ, закриває ринок від конкуренції на користь одного олігарха, і значно підвищує ризик збитків державного бюджету.

Тепер і Енергетичне співтовариство і Світовий Банк вже офіційно заявляють, що вони розглядають таке регулювання як неадекватне і навіть як таке, що порушує міжнародні зобов'язання України щодо впровадження європейського законодавства.

Тобто це точно - не європейська реформа. Хочеться вірити, що Кабмін ввели в оману ті, хто лобіював цю постанову. І що Кабмін нарешті це зрозуміє і внесе необхідні зміни.

Енергетичне співтовариство та Світовий банк навіть, дипломатично кажучи, запропонували конкретний варіант як це змінити. Невідкладно. До 1 вересня прийняти постанову, щоб з 1 жовтня вже зміни почали діяти.

І тоді ми нарешті побачимо деолігархізацію і демонополізацію у постачанні газу населенню." - написав Вітренко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Сирський прокоментував чутки про ймовірний наступ окупантів на Харків

п’ятниця, 29 березень 2024, 13:40

Україна не можна ігнорувати будь-яку інформацію про підготовку ворога до наступальних дій, у тому числі і ці оцінювання західними ЗМІ щодо нової загрози наступу на Харків. Про це заявив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, передають Патріоти Украї...

У Британії розгорівся ядерний скандал через витік важливої інформації, - Financial Times

п’ятниця, 29 березень 2024, 13:29

Британське Агентство з ядерного регулювання (ONR) подало до суду на оператора атомного комплексу Sellafield Ltd через виявлені порушення у сфері IT. Йдеться про небезпечний ядерний об'єкт, де зберігаються найбільші у світі запаси плутонію. Про це пише ...